Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|

Dogecoin bije rekordy. Jest już czwartą kryptowalutą o największej kapitalizacji

11
Podziel się:

Od początku roku wycena dogecoina urosła o ponad 14 tys. proc. Handel kryptowalutą z wizerunkiem psa rasy Shiba oferuje coraz więcej giełd. Przyczyn jej popularności jest kilka.

Dogecoin bije rekordy. Jest już czwartą kryptowalutą o największej kapitalizacji
Dogecoin powstał dla żartu. Dziś już wcale żartem nie jest. (Getty Images)

W rankingu kryptowalut o największej kapitalizacji dogecoin wskoczył już na czwartą pozycję. Z wynikiem 78 mld dolarów dogecoin ustępuje wyłącznie trzem kryptowalutom: binance coinowi (kapitalizacja na poziomie 98,3 mld dolarów), ethereum (411,5 mld dolarów) i bitcoinowi (ponad 1 mld dolarów).

Za jednego dogecoina zapłacić trzeba obecnie 60 centów. Cena w czwartek spada, gdyż w pewnym momencie płaciło się za niego nawet o 7 centów więcej. Skąd jednak wzięła się popularność tej kryptowaluty?

W popularyzację dogecoina wmieszał się Elon Musk

Od początku. Dogecoin powstał w 2014 roku za sprawą Jacksona Palmera i Billy'ego Markusa. Zainspirował ich popularny w tamtym okresie mem doge (pol. pieseł), który przedstawiał wizerunek psa rasy Shiba. Na memach uwidocznione miały być przemyślenia psa, przerywane co rusz zaskoczeniem wyrażanym przez niego określeniem "wow".

Przez wiele lat jednak z tą kryptowalutą niewiele się działo, dopóki nie wmieszał się w jej popularyzację Elon Musk. Założyciel Tesli i SpaceX co jakiś czas tweetuje o dogecoinie. Najczęściej udostępnia memy z "piesełem". Przykład?

Przykładów jego tweetowania o dogecoinie jest znacznie więcej. W ostatnich dniach przypomniał o kryptowalucie w poście, w którym ogłosił, że 8 maja będzie gościnnie prowadzić popularny program "Saturday Night Live".

Wiadomość określił stwierdzeniem "The Dogefather". Całość jest grą słów zawierającą słowa "doge" (odniesienie do kryptowaluty) i "godfather", czyli ojciec chrzestny. Jak zwraca uwagę portal WNP.pl, informacja o tym, że Musk poprowadzi popularny talk-show, obiegła media, a wraz z nią - wieść o dogecoinie.

Giełdy oferują dogecoina

Sama popularność Muska i jego promowanie dogecoina nie nie są jedynym powodem, dlaczego ta kryptowaluta zyskuje aż taką popularność. Jak pisze portal strefainwestorow.pl, ważniejszym powodem jest fakt, że coraz więcej giełd oferuje dogecoina.

W ostatnich dniach do swojej oferty "piesełową" kryptowalutę dołączyła platforma tradingowa eToro posiadająca ok. 20 mln aktywnych użytkowników. Wcześniej na ten sam ruch zdecydowała się także giełda Gemini, czy portal inwestycyjny Webull - wymienia Strefa Inwestorów.

Zobacz także: Czy warto inwestować w kryptowaluty? Wiele zastrzeżeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
giełda
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
WYRÓŻNIONE
.Xx
4 lata temu
Żeby ktoś zarobił duże pieniądze , ktoś musi te pieniądze stracić. W przyszłości ktoś dystansie pięknie po miejscu gdzie kończą się plecy.
Drań
4 lata temu
Crypto stworzone jako żart jako czwarte - to udowadnia jedno te pseudo waluty nie powinny mieć żadnej wartości.
NNN
4 lata temu
Jak w każdej piramidzie wszystko dobrze jak rośnie...
NAJNOWSZE KOMENTARZE (11)
Żart historii
4 lata temu
cześć oddawana psu na monecie
NNN
4 lata temu
Jak w każdej piramidzie wszystko dobrze jak rośnie...
Dogehodler
4 lata temu
Mona sie smiac z piesela ale za zrobilem na nim prawie 10 krotny zysk w nieco ponad miesiac :D
Drań
4 lata temu
Crypto stworzone jako żart jako czwarte - to udowadnia jedno te pseudo waluty nie powinny mieć żadnej wartości.
Motyl
4 lata temu
Dlaczego rządy nie zarabiają na kryptowalutach,zapewniając mam godziwe place i emerytury. Przecież kształcimy najlepszych ekonomistów,ludzie od ryzyka też wylicza ile można zaryzykować. Czy ludzie sami mają wziąć na swoje barki zarabianie na własną przyszłość jakimiś wymyślonymi walutami,żeby zabrać z barków ten ciężar z Państwa. Czy może komuś z rządów nie podoba się wizja,że ludzie przestaliby głodować i nie będzie kogo wytykać palcem,,o ten obdarty,nieumyty bo nie stać go na mydło,bo kupi mięso nie mydło,,.

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.