Notowania

giełda
27.03.2020 07:54

Emilewicz: Będą kolejne prace legislacyjne nad rozwiązaniami dla przedsiębiorców

Prace nad kolejnymi rozwiązaniami legislacyjnymi, dotyczącymi ułatwień dla przedsiębiorców poszkodowanych rozprzestrzenianiem się COViD, zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Ta ustawa, która będzie jutro [tj. w piątek] przedmiotem głosowania w Sejmie - to na pewno nie jest nasze ostatnie słowo" - powiedziała Emilewicz w trakcie czatu live z użytkownikami Facebooka.

Odnosząc się do propozycji użytkowników, np. dotyczących zmian w podatku VAT powiedziała: "takie pomysły będziemy się starali rozważyć przy kolejnych pracach legislacyjnych".

"Mówiąc o kolejnych, nie mam na myśli za miesiąc czy dwa, tylko to będzie pewnie przyszły tydzień i kolejny" - doprecyzowała.

Sejm ma zająć się w piątek projektem tzw. tarczy antykryzysowej - pakietu działań osłonowych dla przedsiębiorców na pokrycie strat spowodowanych rozprzestrzenianiem się COViD.

Propozycje zawarte w Tarczy Antykryzysowej obejmują m.in. zwolnienie z ZUS mikrofirm, których obroty spadły o min. 50%; dopłaty ok. 2 tys. zł do płacy pracownika objętego przestojem lub obniżonym wymiarem pracy, dofinansowanie dla prowadzących działalność gosp. do 90% min płacy, gdy obroty spadną o 80% przez 2 miesiące. Znalazł się tam m.in. także zapis o tym, że Polski Fundusz Rozwoju (PFR) otrzyma 6 mld zł na wsparcie dla firm - kapitałowe lub nawet w formie bezzwrotnego finansowania.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-03-2020

albCzy ktoś się dowiedział jakie nowe ułatwienia przedstawiła Pani Minister? A może to tylko blablabla?

27-03-2020

Konieczno$ć.Rząd powinien pochylić się też nad pomocą dla średniego biznesu. Tam również potrzebna jest pomoc. Mam tu na myśli przedsiębiorstwa powyżej 10 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)