Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emilewicz: Chcielibyśmy, żeby teatry i kina mogły być otwarte jeszcze w czerwcu

3
Podziel się:

Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń - jeszcze w czerwcu - otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Emilewicz: Chcielibyśmy, żeby teatry i kina mogły być otwarte jeszcze w czerwcu
bEJQMFit

"W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne. To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie" - powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej.

"Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym chcielibyśmy, żeby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu" - dodała.

Przypomniała, że wśród branż, które czekają na poluzowanie obostrzeń jest m.in. branża ślubna.

bEJQMFiv

Z wcześniejszych informacji wynika, że w kolejnym etapie otwarte mają zostać także siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca będą też czynne uzdrowiska.

Obostrzenia luzowane są w odstępach dwutygodniowych. Dwa dni temu otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych. Od 25 maja wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach dla klas I-III. Stopniowo będzie możliwe przeprowadzanie konsultacji z nauczycielami. Mają być także wznawiane zajęcia w domach kultury.

Ministerstwo Rozwoju przygotowuje zalecenia, dotyczące funkcjonowania branż w nowym reżimie sanitarnym.

bEJQMFiW
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
odmrażarka su...
rok temu
Pani Premier Emilewicz jest kolejnym przykładem i dowodem świetnie działającego rządu.- Wystarczyło Nie Kraść ! - Prognozy nie są złe w stosunku do śr. UE czy nawet Niemiec - wiem jedno gdyby nie nasz rząd i bardzo dobrze zarządzana gospodarka to mielibyśmy kryzys na co najmniej 20 lat ( gdyby nadal rządziła platforma z pslem ) Dzięki świetnym fachowcom na szczycie władzy i rządom prawicy szybko staniemy na nogi i wrócimy do dużego wzrostu gospodarczego . Brawo Rząd . !!! Dobrej Zmiany . !!!
Marrcin
rok temu
Co za bambry bez mŏzgu w tym rzadzie ...chcieliby...
Tomek
rok temu
Pisowska karierowiczka godna następczyni szydło czy rafalskiej. Żenujące babsko
bEJQMFiX