Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emilewicz: Oczekujemy dynamiki PKB na poziomie 4,2% w 2019 r.

4
Podziel się

Warszawa, 28.01.2020 (ISBnews) - Polska gospodarka rozwijała się w tempie 4,2% w 2019 r., wynika ze słów minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. GUS opublikuje wstępne dane dotyczące dynamiki PKB za ubiegły rok jutro tj. 29 stycznia. 

Emilewicz: Oczekujemy dynamiki PKB na poziomie 4,2% w 2019 r.
bEgvYJph

"Myślę, że to będzie zgodnie z naszymi prognozami i będzie to około 4,2%. To oznacza, że jesteśmy w stabilnej sytuacji" - powiedziała dziennikarzom Emilewicz.

Dodała, że te szacunki, które resort zakładał na początku roku 2019 r. okazały się ostrożne w stosunku do danych które pojawiły się pod koniec ub.r.

"To oznacza, że Polska znalazła się w takim momencie stabilnego rozwoju. Za nami lata bardzo dużego wzrostu, w tej chwili mamy okres stabilizacji polskiej gospodarki. A takie wydarzenia, które organizujemy jak forum polsko-francuskie, wspierając przedsiębiorców, wskazując im nowe rynki eksportowe są tymi na które będziemy stawiać w najbliższym czasie, aby te dobre dane po kolejnych kwartałach i latach mogły się utrzymać" - dodała Emilewicz.

bEgvYJpK
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Podatnik
rok temu
Jak liczycie na wzrost to przestańcie wyżywać sie na firmach ,bo samym liczeniem jeszcze nikt sie nie dorobił a kto liczy na początku to zawsze liczy dwa razy i wynik tego drugiego liczenia może okazać sie kiepski.
Ekonomista
rok temu
Taki ten wzrost stymulowany łapówkami wyborczymi, jak seks z ręką. Miłego dnia ;)
hh
rok temu
nie
bEgvYJpL
liberalna gos...
rok temu
rozwój gospodarczy karju jest zasługa emilewicz i marowieckiego a nie cieżka praca przedsiębiorców , pracowników , dziwne ze rząd typowo socjalistyczny chwali się wzrostem gospodarczym choć sami utrudniają prowadzenie biznesu jak tylko potrafią splt peymenty odwrócone vat, koncesje nakazy zkazy kasy fiskalne ograniczenia handlu turbo doładowanie z funduszy UE któr niebawem wyschną zostanie smutna prawda