Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Energa: Wydano polecenia zawieszenia prac przy budowie Ostrołęki C

1
Podziel się

Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. - spółka Energi i Enei - przekazała generalnemu wykonawcy kontraktu na budowę Elektrowni Ostrołęka C oraz wykonawcy umowy na przebudowę infrastruktury kolejowej dla obsługi elektrowni polecenia zawieszenia prac, podała Energa.

Energa: Wydano polecenia zawieszenia prac przy budowie Ostrołęki C
bDKesaJN

"Emitent powziął informację o:

- przekazaniu 14 lutego 2020 roku przez Elektrownia Ostrołęka sp. z o.o. z siedzibą w Ostrołęce, realizującą budowę Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW, generalnemu wykonawcy Kontraktu Budowa Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW z dnia 12 lipca 2018 r. polecenia zawieszenia wykonywania całości prac związanych z kontraktem, z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku;

- przekazaniu 14 lutego 2020 roku przez spółkę wykonawcy umowy - przebudowa infrastruktury kolejowej dla obsługi Elektrowni Ostrołęka C z dnia 4 października 2019 roku polecenia zawieszenia realizacji tego kontraktu z terminem wejścia w życie zawieszenia w dniu 14 lutego 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

bDKesaJP

Enea i Energa podały wczoraj, że podjęły wspólną decyzję o zawieszeniu finansowania projektu Ostrołęka C. Zgodnie z komunikatem Energi, zaawansowanie realizacji inwestycji na 31 stycznia 2020 r. wynosiło 5%, mierzone relacją zrealizowanych i opłaconych zadań w stosunku do łącznej wartości projektu.

W maju br. Enea zawarła porozumienie z Energą w sprawie finansowania projektu budowy nowego bloku węglowego - planowanej elektrowni Ostrołęka C w Ostrołęce o mocy 1 000 MW brutto. W porozumieniu Enea zobowiązała się zapewnić Elektrowni Ostrołęka nakłady finansowe na realizację projektu w kwocie 819 mln zł od stycznia 2021 roku w ramach zadeklarowanego w porozumieniu z 28 grudnia 2018 roku zaangażowania finansowego w wysokości 1 mld zł, uwzględniając przekazane spółce środki finansowe w kwocie około 181 mln zł.

Enea jest spółką dominującą polskiej grupy kapitałowej, która jest zaangażowana w produkcję, obrót i dystrybucję energii elektrycznej, a także wydobycie węgla kamiennego. Enea jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Grupa Energa jest trzecim największym operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim największym sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Całkowita zainstalowana moc wytwórcza w elektrowniach grupy wynosi ok. 1,34 GW.

bDKesaKq
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
invest
rok temu
Dlatego że ENEA jest inwestorem wiodącym to podwyżka cen energii dla odbiorców komunalnych miała najwyższą wartość 12,5% Teraz w poniedziałek akcje obu spółek energetycznych wzrosną ?????