Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ES-System: Nowa oferta zwiększy sprzedaż oświetl. przemysłowego i awaryjnego

0
Podziel się:

ES-System spodziewa się, że wprowadzenie nowej oferty produktowej w segmentach oświetlenia przemysłowego i awaryjnego przełoży się na wzrosty sprzedaży w tych segmentach w II poł. 2019 r., poinformował prezes Rafał Gawrylak.

ES-System: Nowa oferta zwiększy sprzedaż oświetl. przemysłowego i awaryjnego
bEILuuUR

"Nowe produkty w segmencie oświetlenia przemysłowego wejdą do oferty z końcem I kw. Spodziewam się, że efekt ich wprowadzenia będzie widoczny w wynikach spółki w II połowie roku" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

W segmencie oświetlenia awaryjnego spółka poszerzyła asortyment o dwa nowe certyfikowane systemy i spodziewa się, że dzięki swojej innowacyjności spotkają się one z zainteresowaniem rynku.

"O ile w segmencie oświetlenia architektonicznego, sterowania i zewnętrznego spodziewam się wzrostów już w I poł. br., o tyle w segmentach oświetlenia przemysłowego i awaryjnego wzrosty powinny być widoczne dopiero w II poł. 2019 r." - wskazał prezes.

bEILuuUT

Podkreślił, że ze względu na udział w strukturze sprzedaży, najważniejsze dla spółki jest utrzymanie wzrostów sprzedaży w segmencie architektonicznym.

"Nasza oferta produktowa systematycznie rozszerza się o rozwiązania projektowane na indywidualne potrzeby klientów" - zaznaczył.

Prezes potwierdził też, że znaczenie segmentu sterowania - który, obok technologii LED, pozwala na znaczne oszczędności energii - będzie nadal rosło. Dzięki zastosowaniu rozwiązań ES-System z segmentu sterowania możliwa jest redukcja zużycia energii nawet o 80%. Spółka oferuje swój autorski system sterowania Vertex, który jest systemem otwartym, możliwym do zintegrowania z produktami innych firm.

"Uważam, że segment sterowania będzie rósł. Co więcej, kładziemy znaczący nacisk na działalność badawczo-rozwojową. Te wydatki muszą się dyskontować z przychodami, które generujemy chociażby na systemach sterowania" - podsumował Gawrylak.

bEILuuUZ

W 2018 r. sprzedaż oświetlenia architektonicznego w kraju wzrosła o 10,9% r/r, podczas gdy sprzedaż opraw oświetlenia przemysłowego spadła o 3,6% r/r. Na rynku krajowym segment oświetlenia zewnętrznego w całym 2018 r. zanotował wzrost o 3,7% r/r, a segment oświetlenia awaryjnego wzrósł o 0,9% r/r. W systemach sterowania w całym 2018 r. sprzedaż krajowa wzrosła o 117,4% r/r.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

bEILuuVu
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)