Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ES-System zakłada wzrost sprzedaży krajowej i utrzymanie eksportu r/r w I kw.

0
Podziel się:

ES-System zakłada kilkuprocentowy wzrost sprzedaży krajowej r/r i utrzymanie podobnego poziomu eksportu r/r w I kw. 2019 r. , poinformował ISBnews prezes Rafał Gawrylak. W 2019 r. spółka chce rozwijać zarówno sprzedaż krajową, jak i eksportową.

ES-System zakłada wzrost sprzedaży krajowej i utrzymanie eksportu r/r w I kw.

"W 2019 r. będziemy stawiać na dalszy rozwój sprzedaży eksportowej" - powiedział Gawrylak w rozmowie z ISBnews.

"W I kw. - patrząc na poziom zamówień - spodziewamy się na rynku krajowym kilkuprocentowego wzrostu sprzedaży w ujęciu r/r. Rynki eksportowe powinny się zamknąć na poziomie sprzed roku" - wskazał prezes.

Zastrzegł jednak, że sytuacja na rynkach zagranicznych jest trudna do przewidzenia, a ostateczna wartość sprzedaży w I kw. będzie znana dopiero po zamknięciu kwartału. Jednocześnie spółka planuje kontynuować aktywność na międzynarodowych imprezach targowych.

Prezes ocenił, że jest jeszcze za wcześnie na prognozy dotyczące sprzedaży w całym 2019 r.

"Chcemy, żeby przychody rosły w kraju i za granicą. Na pewno firma będzie się koncentrowała na utrzymaniu i zwiększeniu udziału na rynku krajowym, na rozwoju systemów sterowania, przy jednoczesnym dalszym rozwoju rozwiązań LEDowych. Naszym celem jest również umocnienie pozycji spółki na rynkach eksportowych" - podsumował Gawrylak.

W IV kw. 2018 r. sprzedaż krajowa ES-System wyniosła 39,5 mln zł, co oznacza spadek o 8,6% r/r. Narastająco w 2018 r. na rynku krajowym zrealizowano sprzedaż na poziomie 155,8 mln zł, co oznacza wzrost o 5,2% r/r. W IV kw. 2018 r. grupa zanotowała sprzedaż eksportową na poziomie 9,8 mln zł, tj. niższą o 6,9% r/r. W całym 2018 r. sprzedaż eksportowa wyniosła 36 mln zł, tj. 13,6% spadku r/r.

ES-System to największa polska firma w branży oświetleniowej, działająca w segmentach oświetlenia architektonicznego, ulicznego, zewnętrznego i awaryjnego. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Kamila Wajszczuk

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)