Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ewa Łuniewska została powołana na wiceprezesa ING Banku Śląskiego

0
Podziel się:

Warszawa, 18.12.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Ewę Łuniewską na stanowisko wiceprezes zarządu, odpowiedzialnej za pion klientów biznesowych od 1 stycznia 2021 r., podał bank. 

Ewa Łuniewska została powołana na wiceprezesa ING Banku Śląskiego

"Ewa Łuniewska jest związana z ING od 29 lat. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w obszarze bankowości korporacyjnej, ale także niewątpliwe osiągnięcia zarządcze. Od pięciu lat z sukcesem kieruje naszą spółką leasingową. W tym czasie wartość portfela ING Lease zwiększyła się o 73%, a liczba klientów wzrosła o 229%. Życzymy Ewie wielu sukcesów w nowej roli" - powiedział prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz, cytowany w komunikacie.

Łuniewska na początku kariery zawodowej odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe w Oddziale ING Bank N.V. w Warszawie. W 2001 roku została powołana na stanowisko dyrektora departamentu klientów strategicznych w ING Banku Śląskim. Od 2006 roku jako dyrektor w pionie korporacyjnej sieci sprzedaży odpowiadała za doskonalenie oferty produktów bankowych dla klientów korporacyjnych, a także rozwój przeznaczonych dla nich kanałów internetowych i mobilnych. Od początku 2016 roku do dziś pełni funkcję prezes zarządu ING Lease (Polska) Sp. z o.o., podano.

Ewa Łuniewska na nowym stanowisku zastąpi Michała Bolesławskiego, wieloletniego wiceprezesa nadzorującego pion klientów biznesowych, który od 1 stycznia 2021 r. zostanie szefem Business Banking Holandii, Belgii i Luksemburga w Grupie ING.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 158,61 mld zł na koniec 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)