Notowania

finanse
14.02.2019 12:52

FEZ PFR TFI 'chętnie rozważy' kolejne projekty zagraniczne z Rainbow Tours

Fundusz Ekspansji Zagranicznej FIZAN, zarządzany przez PFR TFI z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), "chętnie rozważy" kolejne wspólne projekty z Rainbow Tours w innych krajach, po umowie dotyczącej Grecji, wynika z wypowiedzi dyrektora Departamentu Zarządzania Funduszem Ekspansji Zagranicznej w PFR TFI Zbigniew Głuchowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak informowano wczoraj, FEZ zarządzany przez PFR TFI zawarł umowę dotyczącą rozwoju sieci własnych hoteli turystycznych Rainbow Tours S.A. w Grecji. Fundusz zainwestuje 9 mln euro w grecką spółkę White Olive Hotels A.E. należącą do Rainbow Tours, z możliwością zwiększenia kwoty inwestycji Funduszu do 12,5 mln euro.

"Oferta Funduszu Ekspansji Zagranicznej skierowana jest do polskich firm działających z powodzeniem w kraju i planujących rozszerzenie działalności poza granicami Polski. Cieszymy się ze wspólnej inwestycji z Rainbow Tours. To polska firma o ugruntowanej od lat pozycji. Mamy nadzieję, że konsolidacja sieci własnych hoteli w Grecji skutecznie przyczyni się do dalszego rozwoju polskiej spółki. Chętnie rozważymy kolejne wspólne projekty z Rainbow Tours w innych krajach" - powiedział Głuchowski, cytowany w komunikacie.

White Olive Hotels ma obecnie 3 hotele na wyspie Zakynthos, z tego 2 już działające i jeden, którego budowa zostanie zakończona przed sezonem wakacyjnym 2019. Finansowanie z Funduszu pozwoli greckiej spółce rozbudować sieć o 2 kolejne hotele. W dalszej kolejności planowana jest druga runda finansowania, która zapewni środki na powiększenie sieci greckich hoteli Rainbow Tours do 7 obiektów, przypomniano.

Zarządzany przez PFR TFI Fundusz Ekspansji Zagranicznej (FEZ) współfinansuje zagraniczne przedsięwzięcia polskich firm. FEZ jest zawsze inwestorem mniejszościowym w zagranicznej spółce zależnej i pozostawia zarządzanie projektem w rękach polskiego partnera. Fundusz dzieli z polskim partnerem ryzyko projektu przez czas określony w umowie inwestycyjnej, nawet do 10 lat. Po tym okresie, gdy zagraniczna spółka ma już stabilną pozycję na rynku, polski partner może odkupić należące do funduszu udziały na warunkach rynkowych.

Rainbow Tours to operator turystyczny zajmujący się sprzedażą własnych imprez turystycznych, pośrednictwem w sprzedaży imprez turystycznych innych touroperatorów, biletów lotniczych, autokarowych, promowych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz