Notowania

finanse
09.12.2019 15:42

Fitch potwierdził ratingi A- i AAA(pol) Warszawy, perspektywa stabilna

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowy długoterminowy rating Warszawy (IDR) dla zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A- oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie AAA(pol), podała agencja. Perspektywa ratingów jest stabilna.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Potwierdzenie ratingów odzwierciedla niezmieniony pogląd Fitch, że w średnim okresie Warszawa utrzyma solidne wyniki operacyjne oraz bezpieczne wskaźniki długu pomimo presji na wzrost wydatków operacyjnych. Fitch ocenia samodzielny profil kredytowy (standalone credit profile; SCP) miasta na poziomie aa" - czytamy w komunikacie.

Fitch ocenia profil ryzyka Warszawy jako "wysoki średni", biorąc pod uwagę cztery czynniki z oceną "mocną" - stabilność wydatków, elastyczność wydatków, zobowiązania i płynność (stabilność oraz elastyczność) - i dwa czynniki z oceną "średnią" - stabilność dochodów i zdolność do zwiększania dochodów, podano także.

Fitch klasyfikuje Warszawę jako JST typu B (podobnie do pozostałych JST w Polsce), który to typ charakteryzuje się zdolnością do obsługi swojego zadłużenia ze środków własnych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz