Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.09.2019 11:53

FPP i Rzecznik MŚP będą współpracować w zakresie 'Głosu Przedsiębiorcy'

Warszawa, 10.09.2019 (ISBnew s) - Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców nawiązali współpracę w zakresie inicjatywy 'Głos Przedsiębiorcy'. Rolą Rzecznika będzie wsparcie zgłoszonych pomysłów oraz promocja 'Głosu Przedsiębiorcy' w środowisku biznesowym. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedsiębiorcy wiedzą jakie przepisy w największym stopniu ograniczają swobodę działalności gospodarczej. Będziemy starali się usuwać te bariery, które opóźniają rozwój gospodarczy. Już teraz mamy bardzo dobre przykłady współpracy w upraszczaniu przepisów - na przykład z Ministerstwem Energii" - powiedział Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz podczas konferencji prasowej.

Na stronie internetowej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii każdy przedsiębiorca może zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy ustawodawcze, które następnie są oceniane przez internautów oraz merytorycznie analizowane i przekazywane do prac legislacyjnych. Dotychczas dzięki inicjatywie zgłoszono 265 propozycji zmian w przepisach, z czego 24 wdrożono w życie. Konsultowanych w sumie było 49 propozycji, z których 10 jest obecnie w fazie konsultacji międzyresortowych, podało FPP i biuro Rzecznika MŚP w materiałach prasowych.

Zgłaszane projekty mogą dotyczyć siedmiu kategorii: rozwój działalności gospodarczej, prawa i obowiązki przedsiębiorcy, finansowanie, wprowadzanie innowacyjnych produktów i usług na rynek, handel zagraniczny, informacje dla przedsiębiorców oraz inwestowanie w Polsce. Rzecznik MŚP deklaruje włączenie się we współpracę z poszczególnymi resortami w zakresie wdrażania zgłoszonych pomysłów.

"Ministerstwo Energii, kierując się oczekiwaniami przedsiębiorców oraz potrzebą przejrzystości rynku paliwowego, przygotowało propozycję uproszczeń regulacyjnych dotyczących sprawozdawczości w zakresie rynku paliwowego. Ułatwiło to przedsiębiorcom realizację nałożonych na nich obowiązków, wpłynęło także na uszczelnienie systemu monitorowania tego rynku i jego usprawnienie. Działanie to było możliwe dzięki współpracy sektora biznesu z organami państwa. Przed nami kolejne wyzwania, które razem będziemy realizować" - dodał minister energii Krzysztof Tchórzewski, cytowany w komunikacie.

Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwrócił uwagę, że współpraca z Rzecznikiem MŚP w zakresie Głosu Przedsiębiorców może otworzyć wiele perspektyw rzeczywistego wdrożenia pomysłów biznesu przez poszczególne resorty.

"Niezależnie od tego jaki rząd będziemy mieli po wyborach zachęcamy przedsiębiorców, aby przesyłali swoje propozycję" - dodał Kowalski podczas konferencji prasowej. (ISBnews)

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz