Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice-Kędzierzyn-Koźle

8
Podziel się

Gaz-System zakończył budowę gazociągu Zdzieszowice-Kędzierzyn-Koźle, pierwszego z pięciu strategicznych gazociągów na terenie oddziału spółki w Świerklanach, podał Gaz-System.

Gaz-System zakończył budowę gazociągu  Zdzieszowice-Kędzierzyn-Koźle
(Gaz-System, Materiały prasowe)
bDzZhSEl

Gazociąg Zdzieszowice-Kędzierzyn-Koźle jest ważnym połączeniem systemowym budowanych gazociągów: Zdzieszowice-Wrocław oraz Tworóg-Kędzierzyn-Koźle na terenie województwa opolskiego. Wchodzi w skład gazowego Korytarza Północ-Południe. W ramach korytarza do tej pory spółka oddała do użytkowania trzy gazociągi: Lwówek- Odolanów, Czeszów-Wierzchowice i Czeszów-Kiełczów, poinformowano.

"Planowany odbiór końcowy zgodnie z harmonogramem miał się odbyć 14 lutego. Dzięki uzyskaniu wszystkich pozwoleń i zakończeniu prac przed terminem, gazociąg można było odebrać już w styczniu tego roku. Budowa gazociągu trwała niespełna dwa lata" - powiedział wiceprezes Gaz-Systemu Artur Zawartko, cytowany w komunikacie.

Zobacz także: Obejrzyj także: Przyszłość fotowoltaiki w Polsce
bDzZhSEn

W ramach inwestycji wykonano:

- gazociąg o średnicy 1 000 mm, ciśnieniu 8,4 MPa i długości 17,3 km;

- linię światłowodową wzdłuż gazociągu;

bDzZhSEt

- stację systemową redukcyjno-pomiarową (SSRP) Kędzierzyn LAS o przepustowości 150 000 m3/h;

- dwa zespoły zaporowo-upustowe: Kędzierzyn LAS i Leśnica;

- drogę dojazdową do SSRP Kędzierzyn Las o długości 900 m i szerokości 7 m, wraz z przyłączami wodno-kanalizacyjnymi na potrzeby budowanej Tłoczni Kędzierzyn, podano.

bDzZhSEu

Na trasie gazociągu Gaz-System pokonał 14 przeszkód terenowych metodami bezwykopowymi, w tym Kanał Gliwicki w Kędzierzynie-Koźlu przewiertem HDD. Przewiert o długości 806 m był najdłuższym, jaki został wykonany na budowanych gazociągach strategicznych na terenie oddziału w Świerklanach, podsumowano.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzZhSEv
bDzZhSEO
Źródło:
KOMENTARZE
(8)
Apacz
12 miesięcy temu
W końcu... Po tylu latach uniezależnimy się energetycznie. Mam nadzieję, że stawki za gaz ze wschodu nagle spadną o 40% jeśli chodzi op nową umowę.
rww
12 miesięcy temu
17 km rury.............. sukces ?
hj
12 miesięcy temu
Lidl w niemczech nie płaci polskim kierowcom pensji bo mówi że kryzys i nie chce im płacić odpraw. Taki niemiecki złodziej.!
bDzZhSEP
OBECNIE
12 miesięcy temu
POLSKA mogłaby być potęgą tranzytu z Rosji jak wcześniej zakładano Most przez Polskę na Zachód - Wykorzystać Rosję - Budowanie rur Gazu, Ropy - I za tranzyt Miliardy - USA jest nie pewne - I będą dyktować co raz większe ceny - Unia też nie wiadomo jak długo jeżeli wyjdzie WB z Unii - Unia się posypie - A tranzyt zostaje na co najmniej 50 lat - A tak obecnie Niemcy za Gaz z Rosji po około 185 - 190 Dolarów a Gaz z USA około 240 - 250 Dolarów - Jakby to było opłacalne to Kraje Zachodnie dawno temu by już sprowadzali z USA ten Gaz - A Kraje Starej Unii Ii USA - Robią interesy z Rosją warte Setki Miliardów - Liczy się Kasa a nie Polityka
yu
12 miesięcy temu
Teraz czas poprowadzić gaz na Białoruś!