Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Gi Group ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Work Service

0
Podziel się:

Gi International S.R.L., którego całościowym właścicielem jest Gi Group SpA, uzyskał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Work Service, podała spółka.

Gi Group ma zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad Work Service
bEslKiOd

"Uzyskanie zgody właściwych organów antymonopolowych na przejęcie przez Inwestora kontroli nad spółką i jej podmiotami powiązanymi stanowi jeden z warunków zawieszających transakcji z Inwestorem, określonych w umowie inwestycyjnej zawartej pomiędzy spółką a inwestorem w dniu 13 lutego 2020 roku" - czytamy dalej.

W połowie lutego br. Work Service podpisał warunkową umowę inwestycyjną z Gi Group. Gi Group planuje przejęcie kontrolnego pakietu akcji spółki i zgodnie z umową dofinansuje Work Service kwotą w wysokości 210,2 mln zł. Jak wówczas podkreślano, inwestycja Gi Group w spółkę pozwoli Work Service na pełną stabilizację sytuacji finansowej oraz powrót na ścieżkę wzrostu i rozwoju biznesu.

Umowa inwestycyjna podpisana przez Work Service z Gi Group jest wynikiem przeglądu opcji strategicznych spółki ogłoszonego w marcu ubiegłego roku.

bEslKiOf

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 084,75 mln zł w 2018 r.

bEslKiOG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)