Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

GPW: Wycofanie akcji Indykpolu z obrotu nastąpi 11 czerwca

0
Podziel się

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) ustaliła, że dniem wycofania akcji Indykpolu z obrotu na rynku głównym GPW będzie 11 czerwca 2020 r., podała GPW.

GPW: Wycofanie akcji Indykpolu z obrotu nastąpi 11 czerwca
bErMRysB

"Zarząd giełdy stwierdza, że:

  • w związku z decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie udzielenia spółce Indykpol S.A. zgody na wycofanie z obrotu na rynku regulowanym akcji tej spółki [...] z dniem 11 czerwca 2020 r. nastąpi wycofanie tych akcji z obrotu na Głównym Rynku GPW,
  • zlecenia maklerskie na akcje spółki Indykpol S.A., przekazane na giełdę, a niezrealizowane do dnia 10 czerwca 2020 r. (włącznie), tracą ważność" - czytamy w uchwale.

W połowie grudnia 2019 r. Rolmex, działając w porozumieniu z Warmińsko-Mazurskim Handlem Międzynarodowym, Feliksem Kulikowskim, Piotrem Kulikowskim, Dorotą Madejską, Jarosławem Madejskim, Mateuszem Madejskim oraz Elżbietą Dorosz, ogłosił przymusowy wykup 21,3% akcji Indykpolu po 65 zł za akcję. Po zakończeniu przymusowego wykupu, Indykpol oraz Rolmex wraz z podmiotami będącymi stronami porozumienia posiadają łącznie 100% akcji spółki.

bErMRysD

GPW podjęła wówczas uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu na głównym rynku akcjami Indykpolu w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych. Zadebiutowała na GPW w 1994 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 891,48 mln zł w 2018 r.

bErMRyte
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)