Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chemia
12.03.2020 14:10

Grupa Lotos: Instalacja DCU pracuje na 100% zdolności projektowych

Instalacja opóźnionego koksowania (DCU) - najważniejszy element projektu EFRA - pracuje na 100% zdolności, choć nie da się wykluczyć drobnych spowolnień w kolejnych miesiącach, poinformował wiceprezes Grupy Lotos ds. produkcji i handlu Jarosław Kawula.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na dzień dzisiejszy instalacja DCU pracuje ze stuprocentowym wykorzystaniem mocy projektowych, co oznacza, że rafineria praktycznie wcale nie wytwarza ciężkiego oleju opałowego. Instalacja wciąż znajduje się jednak w okresie 'chorób dziecięcych', dlatego nie jest wykluczone, że drobne spowolnienia w najbliższych miesiącach się wydarzą" - powiedział Kawula na konferencji prasowej.

Wiceprezes wyjaśnił, że instalacje projektu EFRA funkcjonowały w całym IV kwartale 2019 roku, ale w październiku i listopadzie wpływy z ich działalności obniżały nakłady inwestycyjne poniesione przez Grupę Lotos, na poziomie ok. 90 mln zł, natomiast dopiero w grudniu zostały zaliczone do wyniku finansowego.

"W grudniu wpływ instalacji na wynik spółki Lotos Asfalt, która jest formalnie ich właścicielem, wyniósł ok. 50 mln zł, a znacząco więcej w całej grupie kapitałowej" - powiedział.

Zapowiedział jednocześnie, że Grupa Lotos spodziewa się w kolejnych miesiącach 2020 roku systematycznego zmniejszania udziału ciężkiego oleju opałowego w strukturze produkcji, a zwiększania produkcji średnich destylatów, głównie oleju napędowego.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz