Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grupa WB chce rozszerzyć licencyjną produkcję dla US Army

0
Podziel się:

WB America - amerykańska spółka córka Grupy WB, polskiego producenta systemów obronnych - prowadzi rozmowy z kilkoma firmami w USA w sprawie licencyjnej produkcji dla armii amerykańskiej, poinformował ISBnews.TV prezes Grupy WB Piotr Wojciechowski. Na polskim rynku Grupa WB chce rozwijać radiostacje oraz rodzinę bezzałogowców, głównie systemów uderzeniowych, czyli krążącą amunicję z rodziny WARMATE.

Grupa WB chce rozszerzyć licencyjną produkcję dla US Army

"Biorąc pod uwagę amerykańskie prawo i to, że produkcja musi odbywać się w Stanach Zjednoczonych, rozważamy różnego rodzaju opcje. Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma niewielkimi firmami w USA w sprawie licencyjnej produkcji naszych wyrobów, po to, żeby amerykańska armia mogła kupować nasze produkty" - powiedział Wojciechowski w wywiadzie dla ISBnews.TV.

WB America to spółka-córka w Grupie WB, której działalność została zainaugurowana w maju 2018 roku w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami Grupy w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Mocna pozycja na tamtejszych rynkach zaowocowała otwarciem własnego przedstawicielstwa z siedzibą w Alexandrii, w stanie Virginia, które zajmuje się projektowaniem i integracją zaawansowanych systemów komunikacji i dowodzenia, systemów rozpoznania i obserwacji oraz systemów kierowania ogniem i uderzeniowych.

W Stanach Zjednoczonych licencjobiorcą Grupy WB jest spółka L3Harris. Poza tym na licencji w Teksasie są produkowane i sprzedawane fotoradary.

"Spółka WB America ma wszystkie koncesje związane z obrotem sprzętem specjalnym na rynku amerykańskim. Spółka coraz aktywniej funkcjonuje w USA m.in. budując szanse biznesowe nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w regionie obu Ameryk. WB America została założona ponad rok temu, ale już widzimy pierwsze jaskółki sukcesu" - dodał prezes.

W listopadzie 2017 roku akcjonariuszem WB Electronics został Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Inwestycja miała na celu rozwój nowoczesnego sektora przemysłu zbrojeniowego w Polsce, który na całym świecie jest dostawcą technologii dla całej gospodarki.

"Rola PFR jako inwestora jest znacząca. Posiadanie takiego akcjonariusza daje nam poczucie pewności oraz możliwość pokazania, że spółka jest stabilna. To ważne, gdy jednym z akcjonariuszy jest silny podmiot o dużych możliwościach finansowych i możliwościach kojarzenia biznesowego z innymi podmiotami w grupie PFR" - powiedział Wojciechowski, podsumowując współpracę z Funduszem.

Wojciechowski przypomniał, że dokapitalizowanie zostało skonsumowane przez umorzenie akcji, a PFR jest podmiotem odgrywającym znaczącą rolę na polskim rynku kapitałowym.

"Myślę, że efekty współpracy z PFR będą widoczne w najbliższym czasie" - dodał także.

Odnosząc się do planów na przyszłość Wojciechowski podkreślił, że spółka chce rozwijać rodzinę bezzałogowców, głównie systemów uderzeniowych, czyli krążącą amunicję z rodziny WARMATE.

"Rozwijamy też radiostacje. Już w tym roku będziemy wprowadzać nowe modele. Liczymy też, że w przyszłym roku zakończy się badanie kwalifikacyjne radiostacji Tytan i zostanie ona wprowadzona do uzbrojenia polskiej armii. To dobra wiadomość nie tylko dla nas, ale i naszego partnera PGZ, PCO i całego konsorcjum składającego się z wielu spółek" - powiedział ISBnews.TV Wojciechowski.

Grupa WB to polski producent nowoczesnych technologii obronnych oferujący zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak: systemy obserwacyjno - rozpoznawcze, systemy dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki, systemy kierowania ogniem, systemy uderzeniowe, systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa, syposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego.

Grupa WB składa się z 9 podmiotów: oprócz WB Electronics, WBE Technologie, WB America w skład grupy kapitałowej wchodzą także spółki zależne: Radmor S.A., Flytronic Sp. z o.o., MindMade Sp. z o.o. oraz Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o., Polcam, 3Citi Elektronics

Grupa WB jako firma działająca globalnie posiada swoje biura i centra technologiczne w najbardziej rozwijających się regionach świata: od Azji przez Bliski Wschód po Stany Zjednoczone Ameryki. Obecnie we wszystkich oddziałach Grupy WB na całym świecie pracuje ponad 900 osób, z czego ponad połowę stanowią inżynierowie i pracownicy działów badawczo-rozwojowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)