Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Grupy Azoty zapowiada nową strategię na I półrocze 2021 roku

0
Podziel się

Warszawa, 20.11.2020 (ISBnews) - Grupa Azoty planuje zaprezentować nową strategię w I półroczu 2021 roku, poinformowało ISBnews biuro prasowe spółki.

Grupy Azoty zapowiada nową strategię na I półrocze 2021 roku
bDTkYtud

"Zakładamy, że strategia Grupy Azoty 2021-2030 będzie gotowa w pierwszej połowie 2021 roku. W dużej mierze planujemy kontynuację dotychczasowych działań, z uwzględnieniem nowego segmentu, tj. Poliolefiny" - poinformowało ISBnews biuro prasowe Grupy Azoty.

W marcu br. ówczesny prezes spółki Wojciech Wardacki zapowiadał publikację nowej strategii Grupy Azoty na przełom 2020 i 2021 roku. Jak mówił, w kontekście trwających wielkich inwestycji w Polimery Police i budowę elektrociepłowni w Puławach nie należy spodziewać się znaczących nowych wyzwań inwestycyjnych.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,3 mld zł w 2019 r.

bDTkYtuf

Piotr Apanowicz

bDTkYtuG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)