Notowania

finanse
19.02.2019 12:30

Grupy MAK i STBU dokonały połączenia w drodze wymiany udziałów

Warszawa, 19.02.2019 (ISBnews) - Grupy brokerskie MAK i STBU dokonały połączenia w drodze wymiany udziałów. Nowy podmiot pod nazwą Grupa MAK-STBU będzie dysponował 100-osobowym zespołem brokerów i chce osiągnąć pozycję lidera pod względem jakości obsługi klientów, podały spółki. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Podjęliśmy wspólnie decyzję o utworzeniu Grupy MAK-STBU i jestem dumny, że będziemy mogli działać jako jedna grupa z firmą o tak wielkiej tradycji i doświadczeniu. Jest to pierwsza od 25 lat tak znacząca fuzja polskich firm brokerskich. Nie ulega wątpliwości, że dzięki połączeniu sił, kompetencji i ambicji będziemy jeszcze dynamiczniej rozwijać usługi na najwyższym poziomie. Szczególną siłę naszej Grupy stanowią: profesjonalny zespół brokerów, budowane przez lata know-how i najnowocześniejsze na polskim rynku, autorskie rozwiązania IT" - powiedział główny akcjonariusz i przewodniczący rady nadzorczej MAK Investments oraz prezes MAK Ubezpieczenia Andrzej Wasilewski, cytowany w komunikacie.

Decyzja o połączeniu jest odpowiedzią na potrzeby rynku, poszukującego szerokiego zakresu usług oraz jakości serwisu. Można to osiągnąć wyłącznie przy odpowiednio dużej skali działalności, gwarantującej stabilność i zdolność do inwestycji w technologie, podkreślono.

Celem połączony spółek Grupy MAK-STBU jest osiągnięcie pozycji lidera pod względem jakości obsługi klientów. W synergii zespołów eksperckich zarządzający upatrują jednego z podstawowych źródeł rynkowej przewagi Grupy.

"Dysponując wspólnie 100-osobowym zespołem brokerów, będziemy mogli zaoferować najwyższy poziom ekspertyzy ubezpieczeniowej, adresując potrzeby wszystkich klientów bez względu na skalę prowadzonego przez nich biznesu. Jesteśmy pierwszym polskim brokerem prowadzącym ekspansję na rynkach międzynarodowych, a połączenie sił pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój naszych międzynarodowych biznesów, które już dziś funkcjonują z powodzeniem w Czechach, na Węgrzech, Litwie, Łotwie, w Estonii, Bułgarii, Słowacji, Rumunii i Słowenii" - powiedział wiceprezes MAK Ubezpieczenia Bartosz Grześkowiak, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił prezes STBU Adam Lewandowski, w czasie ponad 20-letniej historii działalności obu spółek, STBU zapracowało na opinię specjalisty w obszarze ubezpieczeń korporacyjnych, zaś MAK Ubezpieczenia to uznani profesjonaliści w ryzykach komunikacyjnych.

"Z perspektywy rynku ta komplementarność jest bezdyskusyjną i poszukiwaną korzyścią. Dodatkowym walorem konsolidacji jest potencjalna optymalizacja procesów obsługi klientów, których doskonalenie od wielu lat jest w obu organizacjach traktowane priorytetowo" - powiedział Lewandowski, cytowany w komunikacie.

Nowy gracz w 2018 r. uplasował łącznie ponad 1 mld zł składki.

MAK Ubezpieczenia Sp. z o.o. to jeden z trzech wiodących brokerów w Polsce i jedna z największych w branży firm z polskim rodowodem. Z rocznym przypisem składki na poziomie kilkuset milionów złotych firma plasuje się w ścisłej czołówce polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego. Kluczowe specjalizacje brokera to ubezpieczenia komunikacyjne, finansowe oraz na życie i osobowe.

STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi powstało w 1998 roku i od lat plasuje się w czołówce rankingów rynku brokerskiego. STBU obsługuje ponad 400 przedsiębiorstw, dostarczając rozwiązania z obszaru korporacyjnych ubezpieczeń majątkowych i specjalistyczną wiedzę dotyczącą ryzyka zarządzania (D&O), ubezpieczeń morskich, nowoczesnych rozwiązań ochrony inwestycji oraz ubezpieczeń grupowych na życie i zdrowie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz