Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

IBM rozszerzył ofertę z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce

1
Podziel się:

IBM rozszerzył ofertę z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce, podała spółka. Polskie ośrodki przetwarzania danych IBM wesprą migrację systemów IT i krytycznych aplikacji do chmury hybrydowej. 

IBM rozszerzył ofertę z udostępnieniem usług IBM Cloud w Polsce
bECYvwER

Nowe usługi będą dostarczane z dwóch centrów danych zlokalizowanych w pobliżu Warszawy, które mają zapewnić klientom spójny zestaw usług chmury hybrydowej IBM, ze szczególnym uwzględnieniem tych firm, które poszukują dodatkowej mocy obliczeniowej, przy jednoczesnym utrzymaniu krytycznych systemów i wrażliwych danych w kraju, podano.

"W miarę jak firmy w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na całym świecie przenoszą swoje zasoby do chmury, tak aby zwiększać innowacyjność i zróżnicowanie działań, 80% ich krytycznych operacji - od łańcuchów dostaw do głównych systemów bankowych - wciąż nie zostało przeniesionych do środowiska chmury. COVID-19 stał się katalizatorem cyfrowej zmiany. Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, firmy we wszystkich branżach zastanawiają się nad zmianą sposobu, w jaki ich procesy operacyjne są przechowywane i oczekują przyjęcia hybrydowego podejścia do chmury w celu przyspieszenia transformacji cyfrowej. W rzeczywistości, zgodnie z niedawnym badaniem IBM Institute for Business Value, 64% przedstawicieli kadry kierowniczej stwierdziło, że w wyniku pandemii przestawi się na działalność biznesową opartą w większym stopniu na chmurze" - czytamy w komunikacie.

W Polsce IBM od pierwszych dni pandemii wdraża szereg rozwiązań opartych na rozwiązaniu Watson Assistant działającym w chmurze publicznej IBM. Poprzez zapewnienie klientom bezpiecznego i otwartego rozwiązania chmurowego IBM może pomóc im działać z większą sprawnością, odpornością i szybkością - co stało się priorytetem dla firm szybko przystosowujących się do sytuacji pandemii, podkreślono.

bECYvwET

"Coraz więcej firm poszukuje szybkiego dostępu do skalowalnej technologii i opiera swoją działalność na najbardziej bezpiecznej i otwartej w branży chmurze IBM. Jednocześnie banki, dostawcy usług telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych poszukują przede wszystkim hybrydowych rozwiązań i usług w chmurze, które mogą spełniać zarówno ich potrzeby biznesowe oraz być w zgodzie z wymogami regulacyjnymi i obowiązującymi przepisami w zakresie bezpieczeństwa, prywatności danych oraz konieczności przetwarzania ich w kraju. Dlatego też IBM rozszerzył swoje możliwości w zakresie chmury hybrydowej w Polsce, tak aby krytyczne procesy były realizowane jak najbliżej lokalizacji klientów" - powiedział dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie Jarosław Szymczuk, cytowany w materiale.

Centrum danych IBM w Polsce oferuje elastyczne, skalowalne i efektywne kosztowo środowisko infrastruktury IT, które wspiera wydajność działania i odpowiada na rosnące wymagania biznesowe. Lokalizacja może obsługiwać wielu różnych klientów, od małych firm po duże przedsiębiorstwa z różnych branż. Polski ośrodek IBM Managed Extended Cloud udostępnia usługi współdzielone w modelu multitenant lub dedykowaną infrastrukturę jako usługę (IaaS) dla systemów x86 i IBM Power wraz z dodatkowymi usługami obejmującymi system operacyjny, oprogramowanie pośredniczące i aplikacje, zaznaczono.

IBM to światowy lider w obszarze oprogramowania, usług i technologii dla biznesu opartych o sztuczną inteligencję, dostępnych w chmurze. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

bECYvwFu
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
yankes
7 miesięcy temu
cwany numer żeby mieć dostęp do poufnych danych wszyscy na widelcu a to IBM nie szpieguje już na rzecz USa tylko Huawei dla Chin