Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Infoscan ma pierwsze zamówienie na MED Recorder od GBF International

0
Podziel się:

Infoscan otrzymał pierwsze zamówienie na urządzenia do zdalnej diagnostyki bezdechu sennego MED Recorder od GBF International, spółki powiązanej z Bayard Medical, podała spółka. W ciągu 24 miesięcy współpraca może przynieść spółce ponad 8 mln zł przychodów.

Infoscan ma pierwsze zamówienie na MED Recorder od GBF International

"Zgodnie z umową podpisaną w marcu, urządzenia trafią do wybranych krajów Europy Zachodniej (Francji, Belgii, Luksemburga oraz Szwajcarii) oraz z regionu Maghrebu (Tunezja, Maroko, Algieria). Zamówienie obejmuje 20 urządzeń MED Recorder oraz 20 licencji na 5-letni dostęp do systemu telemedycznego Medium24. Przez kolejne 5 miesięcy GBF International, zgodnie z prognozowanym zapotrzebowaniem, będzie zamawiać 50 urządzeń miesięcznie" - czytamy w komunikacie.

Biorąc pod uwagę obecny kurs euro i wskazane w umowie minimalne parametry zamówień, w ciągu 24 miesięcy współpraca może przynieść ponad 8 mln zł przychodów, podano także.

Cena podstawowa została określona na 1 450 euro za jedno urządzenie MED Recorder. Dodatkowo spółka pobierze również opłatę licencyjną za użytkowanie oprogramowania służącego do analizy i przechowywania danych związanych z badaniem diagnostyki bezdechu sennego w wysokości 180 euro za każde urządzenie. Łączna wartość pierwszego zamówienia od GBF International wyniosła 32 600 euro.

"Spółka znajduje się obecnie w momencie przełomowym. Właśnie otrzymaliśmy pierwsze w historii spółki zamówienie na urządzenie MED Recorder oraz system telemedyczny od zagranicznego kontrahenta. Spodziewamy się otrzymywać kolejne zamówienia przez następne 5 miesięcy, kiedy do francuskiego odbiorcy trafi łącznie 250 urządzeń. Po tym okresie GBF International oszacuje swoje dalsze zapotrzebowanie na nasze urządzenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ widzimy realny efekt kilku miesięcy prac nad uruchomieniem realizacji tej umowy" - skomentował wiceprezes Infoscan Piotr Sobiś, cytowany w komunikacie.

Na początku marca Infoscan zawarł z GBF International SAS - podmiotem wskazanym przez Bayard Medical - umowę dotyczącą sprzedaży i dystrybucji urządzeń MED Recorder oraz udzielenia licencji na korzystanie z oprogramowania służącego do analizy i przechowywania danych związanych z badaniem diagnostyki bezdechu sennego, podała spółka. Umowę zawarto na 24 miesiące z możliwością przedłużenia.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)