Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

InPost ma umowę z Auchan o współpracy przy dostawach do Lodówkomatów i D2D

10
Podziel się

InPost podpisał umowę z siecią sklepów Auchan na dostawę Lodówkomatów oraz usługę dostaw door-to-door (D2D), podała spółka.

InPost ma umowę z Auchan o współpracy przy dostawach do Lodówkomatów i D2D
bEpJgtSd

Funkcjonalności maszyn InPost pozwalają na bezpieczne przechowanie i odbiór żywności, napojów oraz mrożonek zamówionych przez Internet w Auchan Direct. Od 14 kwietnia Lodówkomat - działający przez całą dobę, siedem dni w tygodniu - jest dostępny w Piasecznie dla klientów e-sklepu Auchan. Kolejne maszyny pojawią się wkrótce przy następnych dwóch placówkach sieci - Auchan Łomianki oraz Auchan Warszawa Jubilerska, podano

"Od dłuższego czasu byliśmy technicznie w pełni gotowi na wprowadzenie na rynek Lodówkomatów - pilotażowe programy prowadziliśmy już od 2018 roku - jednak część spożywcza rynku e-commerce w Polsce nie była odpowiednio rozwinięta. Nadejście pandemii koronawirusa dynamicznie zmieniło nawyki konsumenckie, a sklepy musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, w której wszyscy obecnie funkcjonujemy. Choć dynamika wzrostu tego segmentu jest wysoka, to nadal potrzeba większej skali - dlatego bardzo zachęcamy naszych partnerów do inwestowania w sprzedaż online. W kontekście pandemii odbieranie artykułów spożywczych w Lodówkomatach, czy w dostawie pod drzwi oraz produktów niespożywczych w Paczkomatach jest doskonałą opcją dla konsumentów - widzimy to po ogromnym zapotrzebowaniu na nasze usługi. W tym trudnym okresie zakupy w Internecie - zwłaszcza z szybkim, bezkontaktowym odbiorem w Paczkomacie - stały się bezpieczniejsze od tych odbieranych w punktach stacjonarnych" - powiedział prezes InPost Rafał
Brzoska, cytowany w komunikacie.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. W 2018 r. InPost dostarczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5% więcej niż rok wcześniej. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3%, a przez Kuriera InPost o 45,5%.

bEpJgtSG
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(10)
Nick
rok temu
będą mieli z tym trochę roboty, ale ludzie na pewno będą zadowoleni ;)
Axl329
rok temu
Wszyscy o lodówkomatach, a mnie bardziej D2D cieszy w tej sytuacji:)
Antman345
rok temu
Nie wiedziałem, że program pilotażowy rozpoczęli już w 2018, chyba słabo nagłośnione to było. Ale fakt, że w obecnym czasie rozwiązanie zyskuje na aktualności i przydatności. Miejmy nadzieję, że się utrzyma na powierzchni.
bEpJgtSH
Sylwia
rok temu
mam nadzieję, że inpost już zawsze będzie wprowadzał takie fajne udogodnienia
Jaga
rok temu
pewnie sama skorzystam, czekam tylko, aż pojawi się w moim mieście