Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

InventionMed ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa w Polsce

0
Podziel się:

InventionMed zawarł umowę ramową z firmą Proster Company Limited, w wyniku której będzie wyłącznym, autoryzowanym przedstawicielem na terytorium Polski, dystrybuującym testy na COVID-19, podała spółka.

InventionMed ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa w Polsce
(PAP)
bEsipQsB

Zawarta umowa ma charakter ramowy i będzie obowiązywała przez rok. Szczegółowe dane dotyczące ceny, wielkości zamówienia i dostawy zostaną określone odrębną umową, podano.

"Postanowiliśmy wykorzystać nasze kontakty na rynku azjatyckim i włączyć się w walkę z wirusem SARS-COV-2. Liczymy, że nasza współpraca z Proster Company Limited poszerzy możliwości diagnostyczne na obecność choroby COVID-19 na rynku polskim" - powiedział prezes InventionMed Tomasz Kierul, cytowany w komunikacie.

Umowa związana z dystrybucją testów na COVID-19 to kolejny kontrakt z Proster Company Limited. Firma specjalizująca się w dermatologii klinicznej zajmie się również dystrybucją symulatorów medycznych w technologii VR i AR w na terytorium Korei Południowej.

bEsipQsD

Obecnie InventionMed pracuje nad rozwojem symulatorów medycznych w wirtualnej rzeczywistości. Równolegle, przy wsparciu technologicznej firmy z branży IT SoftBlue, przygotowuje się do budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych w Bydgoszczy. "Wirtualny szpital" będzie wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i prototypowe symulatory medyczne w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed - podwójną immersję. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju kwotą 16 mln zł, a dzięki zaangażowaniu inwestora, możliwe będzie rozpoczęcie prac rozwojowych i budowlanych, podsumowano.

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczął działalność w styczniu 2018 r.

bEsipQte
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)