Notowania

Debiut PKP Intercity na giełdzie dopiero za trzy lata. Prezes Jakub Karnowski tłumaczy opóźnienie

- Spółka musi przynosić zysk, żeby ktoś zechciał rozważyć zainwestowanie w nią pieniędzy - mówi Jakub Karnowski, prezes PKP SA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.tv)

- Pendolino jest rentowne - mówi Money.pl prezes PKP SA Jakub Karnowski. Przyznaje jednak, że kolejny raz trzeba będzie opóźnić wejście spółki PKP Intercity na giełdę.

]( http://www.money.pl/sekcja/vii-europejski-kongres-gospodarczy/ )

- Rok 2018 wydaje mi się bardzo prawdopodobny. Jak wiadomo spółka musi przynosić zysk, żeby ktoś zechciał rozważyć zainwestowanie w nią. Wydaje nam się, że 2018 to rok, w którym infrastruktura będzie w takim stanie, że korzyści z posiadania pociągów jeżdżących 200-220 km/h będą na tyle wystarczające, by zaoferować tę spółkę inwestorom - uważa Jakub Karnowski.

Prezes PKP SA dopytywany, skąd takie opóźnienie w prywatyzacji dalekobieżnego przewoźnika, bo dotąd w kontekście giełdy mówiło się o 2017 r., z uśmiechem dodaje, że debiut w 2017 jest możliwy, ale realniejsza data to 2018.

- Może grudzień 2017 - mówi Karnowski.

Więcej w materiale wideo.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: eec 2015, pkp, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, raport, raporty gospodarcze, porady, najważniejsze, gospodarka polska, ipo, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz