Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Geotrans chce wejść na GPW

0
Podziel się:

Spółka jest obecnie notowana na rynku New Connect.

Geotrans chce wejść na GPW
(GPW)
bEIQyqDF

Geotrans podtrzymuje zamiar przeniesienia notowań na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z NewConnect pod koniec 2017 roku, o ile spełni do tego czasu warunki formalne. Spółka bierze pod uwagę emisję akcji przy tej okazji, poinformował prezes Przemysław Weremczuk.

- Jeżeli tylko kapitalizacja nam na to pozwoli, to będziemy walczyć o przenosiny. Wyniki pokazują bardzo dynamiczny wzrost, więc na pewno chcielibyśmy doprowadzić do przenosin Geotransu na parkiet główny - powiedział Weremczuk.

- Zobaczymy, jak się zamknie cały rok, zobaczymy, gdzie będziemy pod względem kapitalizacji i zobaczymy, jak inwestorzy będą odbierać spółkę. Jeżeli wszystkie warunki, także te formalne, będą spełnione, to pod koniec 2017 roku moglibyśmy starać się o przenosiny - dodał.

bEIQyqDH

Spółka nie wyklucza emisji akcji przy okazji zmiany rynku notowań. - Myślę, że przy każdych przenosinach emisja akcji jest dobrym momentem, żeby trochę więksi inwestorzy - którzy na NewConnect nie inwestują - byli w stanie zaangażować się w spółkę kapitałowo - powiedział prezes.

Spółka liczy na dalszą poprawę wyników

Geotrans spodziewa się, że wyniki trzeciego i czwartego kwartału 2016 roku będą lepsze w ujęciu rok do roku. Spółka planuje rosnąć organicznie i przez akwizycje, a także wypłacać dywidendę, poinformował ISBnews prezes Przemysław Weremczuk.

- Wydaje mi się, że utrzymanie odnotowanej w pierwszym półroczu dynamiki zysku netto może być trudne. Nie przewiduję natomiast, żebyśmy tracili w kolejnych kwartałach albo nie byli w stanie generować w ujęciu rok do roku wyników przynajmniej na zbliżonym poziomie, jeśli chodzi o działalność operacyjną. Wydaje mi się, że kolejne dwa kwartały będą lepsze, niż analogiczne dwa kwartały w zeszłym roku - powiedział Weremczuk.

bEIQyqDN

Dodał, że uwzględniając konsolidację przychodów i zysków przejętej niedawno Kompanii Elektrycznej, wiele wskazuje na to, że wyniki 2016 roku będą pozytywnie różnić się wobec osiągniętych w poprzednich latach.

Spółka cały czas poszukuje nowych celów akwizycyjnych. W marcu tego roku podpisała term sheet w sprawie przejęcia spółki Apanet. - Proces jest w toku. Powinien się zamknąć - albo transakcją, albo brakiem transakcji - w najbliższym miesiącu - powiedział prezes.

Aktualnie Geotrans nie pracuje nad przejęciami kolejnych spółek, jednak poszukuje atrakcyjnych dla siebie gruntów lub zakładów. - Cały czas szukamy atrakcyjnych gruntów z decyzjami na odzysk, które moglibyśmy kupić. Chodzi o grunty pod budowę instalacji odzysku odpadów lub grunty, które już te instalacje posiadają. W przeciągu roku kalendarzowego od dzisiaj na pewno chcielibyśmy coś nabyć - powiedział Weremczuk.

Wskazał też, że jeśli spółka znajdzie bardzo atrakcyjny przedmiot przejęcia, to nie wyklucza emisji akcji w celu sfinansowania transakcji. Zaznaczył jednak, że dług jest dla spółki dużo bardziej atrakcyjną formą finansowania rozwoju.

bEIQyqDO

We wzroście organicznym Geotrans skupia się na najważniejszych dla siebie kategoriach odpadów, czyli osadach ściekowych i ubocznych produktach spalania. Stara się pozyskiwać klientów w kolejnych województwach, a w tych, w których jest obecna, umacnia swoją pozycję.

Dywidenda

Spółka chce także wypłacać dywidendę w kolejnych latach, podobnie jak w tym roku, kiedy wypłacono akcjonariuszom 0,2 zł na akcję. - Chcielibyśmy ten poziom dywidendy lub rosnący utrzymać w kolejnych latach" - powiedział prezes.

Geotrans jest firmą działającą na rynku ochrony środowiska, której działalność obejmuje zagospodarowanie odpadów poprocesowych, a w szczególności obsługę miejskich przedsiębiorstw wodociągów i kanalizacji w zakresie odbioru ustabilizowanych komunalnych osadów ściekowych oraz spółek z sektora energetycznego w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów spalania. Ponadto, Geotrans podejmuje rekultywacje terenów zdegradowanych oraz zamkniętych składowisk odpadów. Od sierpnia 2015 roku jest notowany na rynku NewConnect.

bEIQyqEi
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)