Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
18.09.2015 09:35

InPost idzie na giełdę. EBOiR chce kupić jedną piątą akcji

Cena maksymalna w ofercie publicznej została ustalona na 33 zł za akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Rafał Brzoska, prezes Integer.pl

InPost i Integer.pl zawarły z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju umowę ramową w związku z rozważanym przez EBOR nabyciem do 20 procent akcji oferowanych - podała spółka.

"Jeżeli EBOR postanowi nabyć akcje oferowane w ofercie, nabycie nastąpi po cenie sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych" - czytamy w aneksie do prospektu emisyjnego.

Jak zaznacza spółka, zgodnie z umową ramową spółka zobowiązała się, że na żądanie EBOR umieści w porządku obrad walnego zgromadzenia punkt dotyczący wyboru do rady nadzorczej osoby wskazanej przez bank.

Wcześniej w tym tygodniu InPost podał, że cena maksymalna w jego pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 33 zł za akcję. Właściciel spółki, grupa Integer.pl, sprzeda papiery o maksymalnej wartości 190 mln zł.

Ofercie nie towarzyszy emisja nowych akcji. W ramach oferty podstawowej Integer.pl zaoferuje inwestorom do 4,62 mln akcji, stanowiących do 40 procent kapitału zakładowego InPostu. Ponadto sprzedający może zaoferować w całości lub w części do 1,15 mln akcji stanowiących do 10 procent kapitału zakładowego spółki minus jedna akcja. Na transzę dla inwestorów indywidualnych przewidziano około 15 procent oferty.

Zgodnie z harmonogramem oferty, na 15-24 września zaplanowano proces budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, po czym - 24 września - zostanie opublikowana cena akcji oferowanych oraz ostateczna liczba oferowanych walorów. Zapisy na akcje od inwestorów indywidualnych będą przyjmowane 16-23 września, a od instytucjonalnych - 25-29 września. Przydział akcji ma nastąpić 30 września. Przewidywany termin pierwszego notowania akcji na GPW to około 9 października.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - Inpost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty Inpost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, ipo, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz