Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

J.W. Construction miał 4,55 mln zł straty netto, 3,09 mln zł straty EBIT w I kw.

0
Podziel się:

J.W. Construction odnotował 4,55 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2020 r. wobec 6,79 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

J.W. Construction miał 4,55 mln zł straty netto, 3,09 mln zł straty EBIT w I kw.
bEssROhx

"Po pierwszym kwartale 2020 roku grupa J.W. Construction osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 45,6 mln zł, wobec 101,3 mln zł w pierwszym kwartale ubiegłego roku, co oznacza spadek o 55%. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął poziom 11,6 mln zł, wobec 25,7 mln zł rok wcześniej (spadek również o 55%). Taki spadek przychodów i zysku brutto spowodował, że spółka odnotowała stratę netto w wysokości 4,5 mln zł (wobec zysku netto na poziomie 6,8 mln zł w pierwszym kwartale 2019 roku). [...] Powyższe wyniki spowodowane są przekazaniem małej liczby lokali wynikającym z harmonogramu realizacji inwestycji. Marża brutto niezmiennie utrzymuje się na tym samym poziomie 25%" - czytamy w komunikacie.

W okresie od 1 stycznia do 31 marca 2020 r. spółka przekazała i rozpoznała w przychodach 29 lokali wobec 266 rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 3,09 mln zł wobec 10,39 mln zł zysku rok wcześniej.

bEssROhz

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 45,55 mln zł w I kw. 2020 r. wobec 101,28 mln zł rok wcześniej.

"Pandemia wirusa COVID-19 miała wpływ na działalność deweloperską, może nie tak dużą, jak na inne branże, niemniej jednak znacząco wpłynęła na wiele procesów przebiegających w grupie. W obszarze realizacji prowadzonych inwestycji spółka nie odnotowała znaczących opóźnień i istotnego spadku tempa prac jednak w zakresie sprzedaży odnotowano znaczny spadek. W marcu, w stosunku do lutego spółka odnotowała spadek liczby zawieranych nowych umów o ok. 45%, co - w naszej ocenie - spowodowane jest wyłącznie epidemią COVID-19.Nie odnotowaliśmy natomiast, co dobrze rokuje na przyszłość, rezygnacji z zawartych umów. Spółka odnotowała również wpływ pandemii na działanie organów administracji publicznej. Wydawanie decyzji, zaświadczeń, postanowień w procesach administracyjnych zostało istotnie utrudnione przez brak możliwości bezpośredniego kontaktu w urzędzie, co spowodowało nawet dwu-, trzykrotne wydłużenie czasu niezbędnego do uzyskania danego dokumentu, w stosunku do normalnych procedur" - powiedziała członek rady
nadzorczej Małgorzata Szwarc-Sroka, cytowana w komunikacie poświęconym wynikom.

W okresie pandemii posiadane przez spółkę hotele były zamknięte, a pracownicy w większości przebywali na postojowym, dzięki czemu spółka skorzystała z programów tarczy antykryzysowej. Od czerwca planowane jest wznowienie działalności w tym obszarze. Pomimo trudnej i niepewnej sytuacji spółka posiada duży potencjał związany z możliwością rozpoznawania wyników ponieważ dysponuje ponad 2 tys. lokali sprzedanych, ale nieprzekazanych, które zostaną rozpoznane w przyszłych okresach rozliczeniowych. Ponadto w sytuacji odmrażania procesów gospodarczych spółka na bazie posiadanego banku ziemi, może w krótkim czasie uruchomić budowy na ponad 5 tysięcy lokali oraz obiektów magazynowo-komercyjnych o łącznej powierzchni ponad 400 tys. m2, poinformowała członek zarządu.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2020 r. wyniósł 2,68 mln zł wobec 9,51 mln zł zysku rok wcześniej.

bEssROhF

J.W. Construction Holding to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych i generalny wykonawca większości własnych inwestycji. Aktywny także na rynku nieruchomości komercyjnych i luksusowych oraz inwestor realizujący projekty biurowe i handlowe. JWCH jest notowany na GPW od 2007 r.

bEssROia
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)