Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
19.03.2020 12:42

JSW rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zdecydował, że nie będzie rekomendował akcjonariuszom wypłaty dywidendy za 2019 r., podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Decyzja spółki o nierekomendowaniu wypłaty dywidendy za 2019 rok uzasadniona jest:

- ogólnymi uwarunkowaniami gospodarczymi;

- ograniczeniami umownymi zapisanymi w umowach dotyczących finansowania spółki [...], zgodnie z którymi w przypadku dokonania wypłat z JSW Stabilizacyjnego Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego w okresie 12 miesięcy poprzedzających taką rekomendację dywidendy spółka zobowiązana jest do nierekomendowania wypłaty dywidendy z jej zysku; oraz

- potrzebami kapitałowymi JSW" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z polityką dywidendową intencją zarządu JSW jest rekomendowanie walnemu zgromadzeniu wypłat dywidend na poziomie co najmniej 30% skonsolidowanego zysku netto za dany rok obrotowy, jednakże polityka ta uzależniona jest od aktualnych wyników działalności, przepływów pieniężnych, sytuacji finansowej oraz potrzeb kapitałowych, ogólnych uwarunkowań gospodarczych, jak również związanych z wypłatą dywidendy ograniczeń prawnych, podatkowych, regulacyjnych i umownych, a także innych czynników, które zarząd uzna za istotne i które będą miały wpływ na dostosowanie jej do tych czynników, przypomniano.

W lipcu 2019 r. akcjonariusze JSW zdecydowali o wypłacie dywidendy wysokości 200,77 mln zł z zysku netto za 2018 r. co dało wypłatę 1,71 zł na akcję. Jednocześnie, na wniosek przedstawiciela Skarbu Państwa, akcjonariusze zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 1 162 936 856,05 zł na kapitał zapasowy, wobec propozycji zarządu przeznaczenia tej kwoty na kapitał rezerwowy w celu sfinansowania programu inwestycyjnego JSW.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz