Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Karimpol: Skyliner w Warszawie osiągnął docelową wysokość 195 m

1
Podziel się:

Najważniejsza inwestycja w historii Grupy Karimpol w Europie - biurowiec Skyliner realizowany na warszawskiej Woli - osiągnął swoją docelową wysokość 195 m, podała spółka. Generalny wykonawca, firma Warbud, zakończył konstrukcję żelbetową budynku.

Karimpol: Skyliner w Warszawie osiągnął docelową wysokość 195 m
bEshxDNN

"Na potrzeby budowy konstrukcji żelbetowej Skylinera zużyto ok. 8 300 ton stali, wylanych zostało 50 700 m3 betonu, a na placu budowy w prace żelbetowe zaangażowanych było bezpośrednio ok. 100 osób, m. in. cieśle, zbrojarze, operatorzy żurawia, czy hakowi. 44 piętra biurowca i docelowe 195 metrów wysokości, na które składa się 23-metrowe podium oraz wieża, zwieńczone zostały tradycyjną wiechą" - czytamy w komunikacie.

Obecnie na placu budowy Skylinera prowadzone są roboty elewacyjne na szczycie budynku. Jest to najtrudniejsza część prac ze względu na wysokość, ograniczony dostęp i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo na tym etapie robót prace elewacyjne nie mogą być prowadzone z wnętrza budynku, ponieważ do większości elementów fasadowych na tej wysokości nie ma już dostępu ze środka biurowca. Montaż elewacji wykonywany jest więc przy użyciu żurawia wieżowego i odbywa się w asyście alpinistów. Ostatni etap prac elewacyjnych dotyczy fasady ściany wspornikowej wieńczącej budynek, czyli tzw. pióropusza. Elewacja pióropusza będzie wykonywana z rusztowania ustawionego na stropie skośnym o spadku ponad 60% oraz na platformie wiszącej. Najwyższy punkt rusztowania znajdzie się natomiast na poziomie ponad 195 metrów, podano także.

Skyliner zaoferuje około 45 000 m2 powierzchni biurowej. Na każdym piętrze do dyspozycji przyszłych najemców będzie ok. 1 500 m2 przestrzeni. Budynek będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz 4 przeznaczonych na cele handlowo-usługowe, które będą dostępne zarówno dla najemców budynku, jak i mieszkańców Warszawy. Na ponad 3 500 m2 powierzchni znajdą się: m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie czy fitness. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru z widokiem na panoramę miasta, na które będzie można wjechać dedykowaną windą, przypomniano w materiale.

bEshxDNP

Budynek jest położony przy Rondzie Daszyńskiego.

Grupa Karimpol to spółka deweloperska założona w 1991 roku. Jej celem jest budowa i wynajem powierzchni komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś Grupa działa w 8 krajach regionu: Polsce, Czechach, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Luksemburgu, Rosji oraz na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy został otwarty w 1997 roku. Dotychczas Karimpol Polska zrealizował w Warszawie 7 projektów biurowych: Stratos, Mistral, Passat, Taifun, Equator I, II, III i IV.

bEshxDOq
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Kurnik
rok temu
Super fotka tego drapacza chmur