Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
08.04.2020 14:29

KE: Obradowała grupa ds. likwidacji ograniczeń w przepływie środków ochronnych

Komisja Europejska (KE) zwołała pierwsze spotkanie w ramach nowej grupy zadaniowej ds. egzekwowania jednolitego rynku (SMET), w celu omówienia pilnej potrzeby umożliwienia swobodnego przepływu towarów, takich jak maski na twarz, zapasy medyczne i żywność w całej UE, poinformowano. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wybuch epidemii koronawirusa jasno pokazał, że żaden kraj nie jest w stanie sam walczyć z tą epidemią. Europa musi działać solidarnie. Ograniczenia zagrażają tej solidarności i uniemożliwiają dotarcie niezbędnych towarów do tych, którzy ich potrzebują najbardziej" - powiedział komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton, cytowany w komunikacie.

"Jednolity rynek jest podstawą naszej wspólnej reakcji i potrzebujemy zdecydowanych działań w celu zniesienia wszelkich podważających go ograniczeń" - zaznaczył Breton.

Nowa grupa zadaniowa ds. egzekwowania jednolitego rynku (SMET) ma stanowić platformę dla działania Komisji i państw członkowskich UE na rzecz egzekwowania jednolitego rynku w zakresie strategii przemysłowej.

Chodzi m.in. o wewnątrzunijne ograniczenia dotyczące wywozu niezbędnych zasobów ochronnych, medycznych i medycznych, kontrole graniczne i potrzebę zwiększenia produkcji niezbędnego sprzętu.

"Ma również na celu wdrożenie jasnych wskazówek przywódców europejskich podanych na szczycie Rady Europejskiej w dniu 26 marca w celu usunięcia wszystkich wewnętrznych zakazów lub ograniczeń w swobodnym przepływie towarów" - poinformowano.

Grupa zadaniowa ma być zwoływana regularnie.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz