Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
06.03.2020 14:19

KE: Projekty badań nad szczepionką dofinansowane kwotą 47,5 mln euro

Po opublikowaniu wezwania do składania projektów badawczych nad opracowaniem szczepionek przeciw koronawirusowi, Komisja Europejska (KE) zabezpieczyła na ten cel także dodatkowe środki, co umożliwiło wybór 17 projektów z udziałem 136 zespołów badawczych, poinformowała Komisja. Dzięki dodatkowej kwocie z programu "Horyzont 2020" środki na ten cel zostały zwiększone 47,5 mln euro.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dodatkowe finansowanie w ramach programu Horyzont 2020 umożliwia naukowcom podjęcie natychmiastowej pracy nad przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii koronawirusa na kilku płaszczyznach" - powiedziała komisarz ds. Innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel, cytowana w komunikacie.

Chodzi o opracowanie szczepionek, nowych metod leczenia, testów diagnostycznych, których celem jest zapobieganie nowym zarażeniom koronawirusem.

"Tak szybka reakcja społeczności naukowej daje nam nową nadzieję, że wkrótce będziemy o krok bliżej celu, jakim jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się tego wirusa" - dodała Gabriel.

Obecnie Komisja negocjuje umowy o dotacje.

Na świecie potwierdzono już ponad 100 tys. zachorowań na koronowirusa. W ciągu ostatniej doby malała liczba zarażeń w Chinach, natomiast rosła w pozostałych częściach świata. W Europie duży skok zachorowań zanotowano we Włoszech, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech.

Obecnie najwięcej zachorowań jest w Chinach (ponad 80 tys.), Korei Południowej (ponad 6,5 tys.), Iranie (4,7 tys.) i Włoszech (3,8 tys.).

Wśród innych państw europejskich najwięcej przypadków zachorowań stwierdzono w Niemczech (545), Francji (423) i Hiszpanii (296).

Z powodu koronawirusa zmarło 3 398 osób; najwięcej (ponad 2,9 tys.) w Chinach.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2020

lew1310to chyba dopiero pierwsza transza

Rozwiń komentarze (1)