Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KGHM . Dobre wyniki pomimo trudnych warunków

KGHM Polska Miedź - opublikował wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2020. Wprawdzie są gorsze niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, ale pomimo niesprzyjających warunków, firma i tak zanotowała spory zysk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
KGHM to czołowy producent miedzi na świecie i drugi co do wielkości srebra

Jedna z najważniejszych polskich spółek, do tego czołowy producent miedzi na świecie i drugi co do wielkości srebra, czyli KGHM, jest bardzo podatny na wahania na światowych rynkach. Tych w ostatnich miesiącach nie brakowało, więc nie powinno dziwić, że wynik finansowy za pierwsze półrocze jest gorszy niż wynik z pierwszej połowy zeszłego roku.

Przychody ze sprzedaży wyniosły w omawianym okresie prawie 10,95 mld złotych (wszystkie dane skonsolidowane). Dla porównania - w tym samym okresie roku ubiegłego przychody firmy sięgnęły niemal 11,23 mld złotych – wylicza serwis WNP.

Kopalnia Sierra Gorda wymaga jeszcze dofinansowywania. Ale tylko po to, żeby spłacać dług na rzecz KGHM
Zaskakujące wyniki KGHM. Najwyższy zysk od dziesięciu kwartałów

Różnica nie jest więc duża. Znacznie gorzej wypada porównanie zysków netto w obu omawianych okresach. W najnowszym zestawieniu wynosi on 699 mln złotych, rok temu w tym samym okresie było to 970 mln zł.

Zysk netto ze sprzedaż w okresie styczeń-czerwiec wyniósł 1,14 mld złotych, a rok temu był o 265 mln złotych wyższy.

Obejrzyj: Wiceprezes KGHM o inwestycji w Chile. "Pytanie czy możemy to odrobić?"

"WNP" pod lupę bierze drugi kwartał, kiedy to EBITDA, czyli zysk operacyjny przed opodatkowaniem i amortyzacją osiągnęła poziom 1,5 mld zł. Podobnie wysoki wynik ostatni raz grupa kapitałowa osiągnęła w pierwszym kwartale 2017 roku. Spółka matka także odnotowała najwyższy kwartalny wynik operacyjny w kwocie nieco ponad 1 mld zł.

Serwis zwraca uwagę, że "KGHM w omawianym okresie nie sprzyjała geologia". Mniejsze było wydobycie rudy, co wynikało z tego, że w części pól eksploatacyjnych prowadzone były roboty górnicze.

Produkcja miedzi w koncentracie była niższa o około 1,4 tys. ton w stosunku do pierwszych 6 miesięcy 2019 r. i wynikała z przerobu mniejszej ilości nadawy. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego nastąpił spadek produkcji miedzi elektrolitycznej o 5,9 tys. ton.

Prezes KGHM poinformował w poniedziałek, że spółka produkuje 30 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego na dobę
KGHM produkuje płyn do dezynfekcji. 30 tys. litrów na dobę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kghm, Wyniki finansowe, gospodarka, wiadomości, giełda, raport roczny
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2020

karolLewandowski chciał sprzedać obcym za kilka srebrników. Twierdził, że Polacy nie muszą posiadać kapitału, że mogą żyć tylko z pracy własnych rąk. A … Czytaj całość

19-08-2020

wieslawA Lewandoski chciał sprzedać za 440mil

19-08-2020

JanZysk netto grupy, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł 10 mln zł wobec 417 mln zł rok wcześniej. Analitycy oczekiwali tymczasem, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)