Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
23.03.2020 08:52

Koelner Rawlplug IP wstrzymał produkcję w zakładzie w Łańcucie od 10 do 26 IV

Koelner Rawlplug IP - spółka zależna Rawlplug - wstrzymał produkcję w zakładzie w Łańcucie na okres 10-26 IV w wyniku pandemii COVID-19, podał Rawplug. Zarząd spółki zależnej nie przewiduje corocznej planowej przerwy produkcyjnej w sierpniu tego roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych, w odpowiedzi na szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19 i jego negatywny wpływ na popyt rynkowy w Polsce i na rynkach, na których działają kluczowi klienci zakładu produkcyjnego w Łańcucie" - czytamy w komunikacie.

Ograniczenie pracy zakładu będzie mogło mieć wpływ na wyniki finansowe grupy Rawlplug, jednak obecnie zarząd Rawlplug nie jest w stanie precyzyjnie oszacować tego ewentualnego wpływu, podano także.

"Jednocześnie, w nawiązaniu do oświadczenia Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) oraz komunikatu Komisji Nadzoru Finansowego emitent zastrzega, że w związku z dynamiczną i nieprzewidywalną sytuacją związaną z pandemią wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2 w przyszłości mogą pojawić się nowe okoliczności mogące istotnie wpłynąć na działalność i wyniki emitenta" - czytamy dalej.

Grupa Rawlplug zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz