Notowania

gospodarka
17.01.2020 20:44

Kolejna spółka warta ponad bilion dolarów

Alphabet, spółka-matka Google, dołączyła do grona spółek wartych na giełdzie ponad bilion dolarów. Znalazła się obok Apple, Microsoft i Saudi Aramco.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Spółka Alphabet, do której należy Google, jest warta ponad bilion dolarów.

16 stycznia grono spółek wartych na amerykańskiej giełdzie ponad bilion dolarów powiększyło się o kolejną.

Wartość Alphabet w pierwszych tygodniach 2020 roku wzrosła o 8 proc. Wzrost ma najprawdopodobniej związek ze zmianami w kierownictwie spółki.

W grudniu współzałożyciele Google Larry Page i Sergey Brin oddali kierowanie spółką Alphabet prezesowi Google, Sundarowi Pichai'owi.

Oglądaj też: To koniec giełdy. "Trzeba walczyć o inwestorów indywidualnych"

Pierwszą spółką, której wycena przekroczyła bilion dolarów był Apple. Drugą - Amazon, który niedawno wypadł z tego grona.

Jak oceniają amerykańscy analitycy, to nie koniec rekordów. Gene Munster, cytowany przez CNN, prognozuje, że zobaczymy w warte obecnie 315 dolarów akcje Apple mogą w najbliższych tygodniach przekroczyć 350.

Zdaniem ekspertów, na tak wysokie wyceny spółek za oceanem mogą wpływać niskie stopy procentowe w USA i dobra koniunktura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-01-2020

ChesterCzyli kilku głupców wierzy że to jest warte bilion wystarczy jakiś kataklizm i to będzie warte 0 bo ta firma nic niema poza internetem

18-01-2020

@@a ile % akcji Saudi Aramco jest w obiegu? bo ostatnio było tylko 1,7% i cena była bardzo wysoka. ale wysoka cena 1,7% akcji nie przekłada się na … Czytaj całość

18-01-2020

OloTo są wirtualne pieniądze wystarczy ze inwestorzy uciekną

Rozwiń komentarze (4)