Notowania

giełda
04.11.2014 11:12

Rekordowe wzrosty w Japonii

Wczorajsza sesja w Europie zakończyła się pierwszym spadkiem od 5 dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejszy dzień przyniósł pokaźny wzrost najważniejszego japońskiego indeksu Nikkei 225, co w dalszym ciągu jest wynikiem decyzji Banku Japonii o zwiększeniu skali luzowania ilościowego oraz GPIF zmianie alokacji kapitału. Wczorajsza sesja na Wall Street bardzo płasko, zaś dzisiaj w Europie od rana umiarkowane wzrosty.

Najważniejszy japoński indeks Nikkei 225 wspiął się na poziomy powyżej 17000 punktów po raz pierwszy od 2007 roku, rosnąc przez pewien moment ponad 4 procent. Pod koniec sesji siła kupujących nieco zmalała i ostatecznie Nikkei 225 dopisał sobie dzisiaj do wartości: 2,73 procent. Hang Seng chińskich spółek również całkiem nieźle zakończył dzisiejszą sesję: 0,63 procent, Shanghai Composite lekko powyżej wczorajszego zamknięcia: 0,03 procent.

Wczorajsza sesja w Europie zakończyła się pierwszym spadkiem od 5 dni. Dzisiaj inwestorzy zachęcani są do kupna zarówno ze strony wzrostów w Azji oraz dobrych wyników europejskich spółek. Sporo zyskuje największy europejski producent witamin DSM. Wyniki finansowe duńskiej spółki, znacznie powyżej oczekiwań ekspertów skutkowały wzrostem ceny akcji o 2,6 procent w szczytowym momencie. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej w Europie niemieccy producenci samochodów klasy premium nie mają powodów do narzekań. BMW właśnie przedstawiło wyniki za 3 kwartał, w którym zarobiło 2,26 mld EUR, o ok. 10 procent powyżej oczekiwań rynku. Tak dobry wynik to efekt popytu na model X5 oraz niedawno wprowadzone X4. BMW nadal jest liderem wielkiej niemieckiej trójki. W trzecim kwartale sprzedało niemal 510 tys. samochodów, podczas gdy Mercedes oraz Audi po 430 tys. Na godzinę 10:45 CAC 40 rośnie o: 0,23 procent, DAX: 0,52 procent, FTSE 100: 0,18 procent, WIG 20: 0,46 procent.

Mieszanie zakończyła się wczorajsza sesja na Wall Street. Po zanotowaniu kolejnych, rekordowych poziomów, na rynku pojawiły się informacje z Arabii Saudyjskiej, która obniżyła cenę ropy naftowej w dostaw do USA na grudzień, co z kolei doprowadziło do dużej przeceny spółek naftowych oraz całych indeksów. Przecena Chevrona oraz Exxona wsparła spadki na szerokim rynku. Na zakończeniu S&P 500: -0,01 procent, DJIA: -0,14 procent, Nasdaq: 0,18 procent.

Tagi: giełda, komenatrze giełdowe, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, komentarze
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz