Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Komornik w Ursusie wszczął kolejną egzekucję. Tym razem na ponad 11 mln zł

24
Podziel się:

Ursus ma coraz większe problemy. Komornik na przestrzeni ostatniego tygodnia wszczął drugą egzekucję. Tym razem do ściągnięcia jest 11,5 mln zł, które producent ciągników zalega ze zwrotem Bankowi Millennium.

Ursus ma na głowie komornika.
Ursus ma na głowie komornika. (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)

Prawie tydzień temu do Ursusa wpłynęło pismo od komornika, który z wniosku Banku Millennium ma do ściągnięcia blisko 9,5 mln zł. Teraz przyszło kolejne pismo w związku z zaległościami wobec tego samego banku, ale na kwotę 11,5 mln zł. W sumie daje to już ponad 20 mln zł.

"Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez Ursus S.A. jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt w rachunku bieżącym nr 1/08/400/05 wraz z późn. zm." - czytamy w komunikacie Ursusa.

Na dochodzoną przez Millennium w postępowaniu egzekucyjnym kwotę spłaty kredytu składają się należność główna w wysokości 10 mln 47,12 zł, odsetki do dnia 31 stycznia 2020 r. w kwocie 1 mln 508 tys. 408,99 zł oraz koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna.

Zobacz także: Nino o biznesie: Ursus dopuszcza inwestora zewnętrznego – „w Warszawie tylko biuro handlowe”.

Co na to Ursus? Broni się. Zarząd zapowiada, że po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego podejmie stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć komorniczych.

Właśnie w tym celu Ursus złożył do sądu w Olsztynie wniosek o wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego. Wcześniej podejmował kilka tego typu prób, ale były odrzucane.

Jak zaznacza zarząd, złożony obecnie wniosek opiera się na zaktualizowanej koncepcji restrukturyzacji, której główną osią jest skonsolidowanie spółek Ursus i Ursus Bus w jeden podmiot, który wykorzystując efekt synergii będzie zajmował się produkcją i sprzedażą ciągników rolniczych oraz produkcją i sprzedażą miejskich autobusów zero i niskoemisyjnych.

"Decyzja zarządu podyktowana była troską o kontynuowanie działalności spółki, jak również szacunkiem dla zobowiązań spółki i jej wierzycieli. Przyspieszone postępowanie układowe, zawarcie układu i wykonanie go jest drogą zapewniającą najwyższy możliwy poziom wykonania zobowiązań" - zapewniają władze Ursusa.

Złożenie wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego ma na celu uniknięcie ogłoszenia upadłości poprzez umożliwienie Ursusowi restrukturyzacji przy zabezpieczeniu praw wszystkich wierzycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(24)
Mm
3 lata temu
Przestrzeń miesiąca? Droga redakcjo, miesiąc to miara CZASU!!!!
były pracowni...
3 lata temu
Jak okręt zaczął tonąć to Zarajczyk szybko zwiał a jak dobra była koniunktura to pieniądze szły na prawo na lewo \samochody służbowe , mnóstwo dyrektorów, psu na budę 5S, najpierw prywatny angielski dla ludzi przez kilka lat a póżniej ich zwalniane, itd.\
Torunczyk
3 lata temu
ile z tych 11 milionow skasuje hiena-komornik ????
KGIG
3 lata temu
komornik to miłosnik POKO?
KGIG
3 lata temu
komornik to miłosnik POKO?
...
Następna strona