Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus im nie zaszkodził. Sprzedaż LiveChat Software wzrosła o 30 procent

2
Podziel się

Wrocławska spółka informatyczna pokazała, jak się robi interesy w dobie koronawirusa. Sprzedaż LiveChat Software wzrosła w rok o ponad 30 proc., a akcje spółki na giełdzie biją rekordy.

Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software.
Mariusz Ciepły jest jednym z założycieli i głównych akcjonariuszy spółki LiveChat Software.
bDZTXzuJ

Większość polskich firm przez epidemię koronawirusa musiała ograniczyć działalność. Odbiło się to na wynikach sprzedaży i zyskach. Problemu tego nie miała wrocławska spółka informatyczna. Notowany na giełdzie LiveChat Software ma statystyki lepsze niż przed rokiem.

Wpływy ze sprzedaży głównie własnego oprogramowania od kwietnia do czerwca, czyli w najtrudniejszych dla polskiej gospodarki miesiącach, wyniosły w LiveChat Software około 10,3 mln dolarów. W porównaniu z analogicznym okresem 2019 roku, gdy nikt nie pomyślałby nawet o światowej epidemii, wzrosły o 31,3 proc. Mowa o dodatkowych prawie 2,5 mln dolarów.

bDZTXzuL

Na czym tak zarabia? Wrocławianie stworzyli m.in. własne oprogramowanie typu live chat. Służy ono do szybkiego i intuicyjnego kontaktu odwiedzających firmową stronę internetową z pracownikami firmy. Dodatkowo aplikacja uzyskuje informacje o zachowaniu klientów, stanowiące atrakcyjne źródło wiedzy w procesie sprzedaży, obsługi i wsparcia klienta.

Zobacz także: Wakacje 2020. Jak nie dać się naciągnąć na nieuczciwy nocleg

W dobie koronawirusa, gdy wiele biznesów skoncentrowało swoją sprzedaż w internecie, to idealne narzędzie. Tym bardziej że spółka kieruje swoje produkty głównie do średnich i małych firm.

bDZTXzuR

Podsumowując wyniki sprzedaży, zarząd LiveChat Software wskazał na wzrost średniego miesięcznego przychodu przypadającego na abonenta. Do tego istotnie wzrosła liczba klientów korzystających z rozwiązań firmy, przy jednoczesnym spadku współczynnika odejść dotychczasowych użytkowników.

Wyniki docenili inwestorzy giełdowi, którzy w czwartek rano podbili mocno notowania akcji LiveChat Software. Po godzinie 10:00 rosły blisko 10 proc. Jedna akcja kosztuje około 85 zł. Od 2014 roku, gdy weszła na warszawską giełdę, spółka nigdy nie była wyceniana tak wysoko.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDZTXzvm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
ja
10 miesięcy temu
Pomysły na biznes (produkt) to rzecz powszechna, ale ich realizacja (sprzedaż) już nie. W naszych szkołach za mało stawia się na przedsiębiorczość i na finansową edukację. Produkuje się „niemyślących, mało twórczych pracowników”. Do tego rozdawnictwo pieniędzy wzmaga brak inicjatywy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbnaJest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzie mogli zobaczyć, że można budować majątki, pomimo niewysokich zarobków.
komuno wróć
10 miesięcy temu
dla mnie zarabianie ma innych to oszustwo, wststko co mam w domu laczenie z ubraniami bylo kupione w komunie. Komputer mam ze smietnika bo ktos wyrzucil. Mozna zyc bez zakupow tylko trzeba chciec.