Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Na giełdzie bez paniki

3
Podziel się

Od niewielkich spadków wystartowała środowa sesja na giełdzie w Warszawie. Inwestorzy ze spokojem przyjmują informacje o pierwszym przypadku zachorowania na koronawirusa w Polsce.

Giełda ze spokojem przyjmuje informacje o koronawirusie w Polsce.
Giełda ze spokojem przyjmuje informacje o koronawirusie w Polsce. (East News, AP/Associated Press/East News)
bDZvtlTp

Potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce. Pacjent przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Przyjechał z Niemiec.

Obawy o konsekwencje epidemii od dłuższego czasu oddziałują negatywnie na rynki finansowe. Mocne spadki dotknęły giełdy od Azji przez Europę aż po Amerykę. W kiepskich nastrojach od pewnego czasu są też inwestorzy z warszawskiej giełdy. Jak reagują na informację o pierwszym zachorowaniu w Polsce?

Na razie giełdowi gracze z GPW zachowują zimną krew, choć dominują lekkie spadki. Indeks WIG20, grupujący największe spółki, po pierwszych 45 minutach sesji jest około 0,3 proc. pod kreską. Minimalnie gorzej radzą sobie mniejsze firmy z mWIG40.

bDZvtlTr
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Kim jest osoba zarażona?

W WIG20 wyraźniej na plusie są akcje tylko 4 spółek. Najsłabiej wypada za to CD Projekt, który traci 2,5 proc. Około 2 proc. na minusie jest PKN Orlen, mBank, LPP i JSW. Na razie na pewno nie można mówić o panice. Inwestorzy byli przygotowani na taki scenariusz już wcześniej i uwzględnili to w cenach akcji.

Sytuacja powinna być opanowana dopóki epidemia nie przybierze na sile. Dotyczy to zarówno naszego kraju jak i całej Europy. Rynki finansowe są jak naczynia połączone.

bDZvtlTx

Ostatnio znany amerykański ekonomista Nouriel Roubini znany też jako Dr Doom, ostrzegł, że w związku m.in. z koronawirusem może dojść do krachu na giełdach. Przewiduje, że inwestorzy mogą stracić 30-40 proc. Radzi, żeby pieniądze trzymać w bezpiecznych obligacjach lub gotówce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZvtlTS
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
gpw
rok temu
Dla przykładu akcje LPP poszły w dół pomimo niezłego wzrostu po publikacji wyników, a nagle spadek, moim zdaniem jednak na giełdzie jest nieuzasadniona panika.
dziwne
rok temu
ja bym sie pochlastal
Edd
rok temu
Giełda szoruje po dnie a ekspert mówi że wszystko jest w porządku.
bDZvtlTT