Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kościński: Kierunek działań KE ws. podatków 'jak najbardziej pozytywny'

4 reakcje
1
0
0
Podziel się

Minister finansów Tadeusz Kościński pozytywnie ocenił zapowiedź przedstawienia przez Komisję Europejską (KE) inicjatyw w dziedzinie podatków, które KE chce wdrożyć do końca 2024 r.

Kościński: Kierunek działań KE ws. podatków 'jak najbardziej pozytywny'
bCNfjywR

"Cieszymy się, ze w końcu Komisja podjęła ten temat. Podatki powinny być płacone tam, gdzie jest zysk [...] Będzie lepiej dla nas wszystkich, jeżeli przedsiębiorca będzie u nas otrzymywał zyski, to będzie też u nas płacił podatki" - powiedział Kościński na spotkaniu z dziennikarzami.

"Kierunek [działań KE] jest jak najbardziej pozytywny" - zaznaczył minister.

Komisja Europejska (KE) zapowiedziała wczoraj, że na jesieni przedstawi specjalny plan działania w sprawie opodatkowania przedsiębiorstw, który ma być częścią kompleksowego programu podatkowego Unii Europejskiej na nadchodzące lata. Jednocześnie przedstawiła szereg inicjatyw, które planuje wdrożyć do 2024 r. Celem zmian ma być: m.in. ograniczenie przeszkód podatkowych i obciążeń administracyjnych dla przedsiębiorstw na jednolitym rynku, oraz uproszczenie podatków.

bCNfjywT

KE planuje m.in. zmianę dyrektywy VAT w celu przejścia na jednolitą rejestrację VAT w UE, przygotowanie przepisów dotyczących ustalania miejsca rezydencji podatkowej dla podatników z UE, prowadzących działalność transgraniczną oraz zmiany przepisów dotyczących podatku VAT na usługi finansowe.

bCNfjyxu
forex
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
0
1
0
2
0
0
1
KOMENTARZE
(0)