Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kościński: Nie planujemy podwyższania ani wprowadzania nowych podatków

3
Podziel się

Rząd nie planuje obecnie podwyższania ani wprowadzenia nowych podatków, poinformował minister finansów Tadeusz Kościński.

Kościński: Nie planujemy podwyższania ani wprowadzania nowych podatków
bErNwPWZ

"Nie ma planów, żeby wdrożyć nowe podatki. Wręcz przeciwnie, podatki które były w planie, jak podatek od sprzedaży detalicznej, przesunęliśmy na 1 styczeń 2021 roku" - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie dla Money.pl.

Dodał, że "nie ma także żadnych planów, żeby podwyższać podatki".

Odnosząc się do wpływów budżetowych, przypomniał, że w styczniu mieliśmy nadwyżkę r/r, w lutym też mieliśmy większe wpływy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

bErNwPXb

"Ale widać już w marcu, że jest tąpnięcie, że wpływy z wszystkich podatków PIT, CIT, VAT zaczynają się zmniejszać" - wskazał.

"Pamiętajmy, że w marcu mieliśmy jeszcze dwa tygodnie przed pandemią, a teraz pewnie będzie jeszcze gorzej za kwiecień" - dodał.

Odnosząc się do wpływów VAT powiedział, że odnotowano "spory spadek", ale jest jeszcze za wcześnie na podanie dokładnej kwoty.

Ministerstwo Finansów podało wcześniej, że (wg sprawozdania operatywnego) w budżecie państwa na koniec lutego br. odnotowano deficyt w wysokości 3,31 mld zł.

bErNwPXC
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
The Truth
rok temu
...a przynajmniej do wyborów :)
zxcvzxcv
rok temu
tak, podatkow nie, beda DANINY
ZK590
rok temu
Podwyżek obecnych podatków i nowych podatków rząd nie planuje a nowe opłaty i podwyżki aktualnych, jak najbardziej.
bErNwPXD