Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwieciński: Dla posiadaczy obecnych IKE powstaną subkonta dla środków z OFE

2
Podziel się:

Dla posiadaczy obecnych indywidualnych kont emerytalnych (IKE) zostaną utworzone subkonta w ramach ich IKE na środki przekazywane w procesie przekształcenia otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w IKE, poinformował ISBnews minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Kwieciński: Dla posiadaczy obecnych IKE powstaną subkonta dla środków z OFE

"W projekcie ustawy zapisaliśmy, że dla osób, które już posiadają IKE, środki przekształcone z OFE zostaną umieszczone w subfunduszu w ramach tego IKE. A te osoby, które IKE nie posiadają, założą nowe IKE. W ten sposób chcemy upowszechnić system IKE" - powiedział Kwieciński w rozmowie z ISBnews.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś na konferencji, że rząd przedstawia dziś propozycję przeniesienia całości środków z OFE, w kwocie 162 mld zł, na prywatne, indywidualne konta emerytalne. Możliwe też będzie pozostawienie całości środków na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Same OFE zostaną przekształcone w fundusze inwestycyjne i zachowają ciągłość działania.

Środki przenoszone z OFE do IKE zostaną obciążone 15-proc. opłatą przekształceniową.

Marek Knitter

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
podirytowany
3 lata temu
15 % opłata przekształceniowa to prawdziwe złodziejstwo. Jakim prawem kradną nasze pieniądze !!! Czy naprawdę nikt nie widzi w tym nic złego? BANDYTYZM w biały dzień !
Wkurzony
3 lata temu
No i to jest dopiero złodziejstwo. PiS bez zająknienia KRADNIE 15% naszych, prywatnych pieniędzy. W sumie ok. 24 mld zł. Do tego 25% na tzw. Fundusz Rezerwy Demograficznej, z którego znikną pewnie zanim tam trafą. No i będą mieli na dalsze rozdawnictwo - jakieś 65 mld. NASZYCH PIENIĘDZY. Jak widać WYSTARCZY KRAŚĆ i jest za co kupić głosy.