Notowania

finanse
15.04.2019 16:24

Kwieciński: Dla posiadaczy obecnych IKE powstaną subkonta dla środków z OFE

Dla posiadaczy obecnych indywidualnych kont emerytalnych (IKE) zostaną utworzone subkonta w ramach ich IKE na środki przekazywane w procesie przekształcenia otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w IKE, poinformował ISBnews minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W projekcie ustawy zapisaliśmy, że dla osób, które już posiadają IKE, środki przekształcone z OFE zostaną umieszczone w subfunduszu w ramach tego IKE. A te osoby, które IKE nie posiadają, założą nowe IKE. W ten sposób chcemy upowszechnić system IKE" - powiedział Kwieciński w rozmowie z ISBnews.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział dziś na konferencji, że rząd przedstawia dziś propozycję przeniesienia całości środków z OFE, w kwocie 162 mld zł, na prywatne, indywidualne konta emerytalne. Możliwe też będzie pozostawienie całości środków na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Same OFE zostaną przekształcone w fundusze inwestycyjne i zachowają ciągłość działania.

Środki przenoszone z OFE do IKE zostaną obciążone 15-proc. opłatą przekształceniową.

Marek Knitter

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2019

WkurzonyNo i to jest dopiero złodziejstwo. PiS bez zająknienia KRADNIE 15% naszych, prywatnych pieniędzy. W sumie ok. 24 mld zł. Do tego 25% na tzw. Fundusz … Czytaj całość

16-04-2019

podirytowany15 % opłata przekształceniowa to prawdziwe złodziejstwo. Jakim prawem kradną nasze pieniądze !!! Czy naprawdę nikt nie widzi w tym nic złego? … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)