Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Larq miał 13,18 mln zł straty netto, 14,45 mln zł straty EBIT w 2018 r.

0
Podziel się:

Larq odnotował 13,18 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. wobec 35,55 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Larq miał 13,18 mln zł straty netto, 14,45 mln zł straty EBIT w 2018 r.

"Spółki, w które jesteśmy zaangażowani, po raz kolejny zademonstrowały, że są aktywami o ponadprzeciętnej dynamice wzrostu: 3 z 4 naszych kluczowych spółek zanotowały wzrosty sprzedaży na poziomie przekraczającym 30% r/r. Spółka, która wykazała się najniższą dynamiką wzrostu w roku ubiegłym, na stabilnym rynku zwiększyła swoje przychody 'jedynie' o 16%. Niestety zanotowane dynamiki wzrostu przychodów nie we wszystkich przypadkach przełożyły się na satysfakcjonujące wyniki finansowe" - napisał prezes Krzysztof Przybyłowski w liście do akcjonariuszy.

Jak podkreślił, największe kwotowe zaangażowanie Larq dotyczy spółki Nextbike Polska - lidera w segmencie zautomatyzowanych miejskich systemów rowerowych. Spółka w 2018 r. kontynuowała umacnianie swojej wiodącej pozycji na krajowym rynku rowerowym. W 2018 roku flota rowerów dostarczonych i obsługiwanych przez Nextbike Polska zwiększyła się z 12 tys. do blisko 17 tys. rowerów. W minionym roku Nextbike Polska wygrał również postępowanie przetargowe na uruchomienie Systemu Roweru Metropolitalnego dla Trójmiasta i okolicznych gmin. Trójmiejski system rowerowy Mevo jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie i największych na świecie systemów - oraz największym w Europie - opartym w całości o rowery ze wspomaganiem elektrycznym.

"Z uwagi na skalę wyzwań Nextbike Polska nie uruchomił systemu trójmiejskiego w terminie: zamiast pod koniec 2018 roku, system ruszył w marcu roku bieżącego. Powyższe znalazło odzwierciedlenie zarówno w niesatysfakcjonujących wynikach tej spółki, jak i głębokim spadku jej kapitalizacji (o ponad 40% r/r). W naszej ocenie perspektywy wzrostu Nextbike Polska pozostają niezwykle atrakcyjne. Biorąc pod uwagę kolejne przetargi wygrane przez tę spółkę, rosnące wpływy ze sprzedaży powierzchni reklamowej oraz prywatnych stacji rowerowych, a także bliską współpracę z partnerami biznesowymi takimi jak Benefit Systems, Citibank czy PKN Orlen, oczekujemy istotnej poprawy wyników generowanych przez Nextbike Polska w 2019 roku" - dodał Przybyłowski.

Strata operacyjna wyniosła 14,45 mln zł wobec 45,89 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 0,45 mln zł w 2018 r. wobec 0,93 mln zł rok wcześniej.

Larq S.A. jest polską spółką inwestycyjną notowaną na głównym parkiecie GPW, zarządzającą podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)