Notowania

technologie
14.11.2019 11:48

Legimi przydzieliło 1 500 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 1,5 mln zł

Legimi zakończyło prywatną ofertę obligacji, zrealizowało cel i przydzieliło 1 500 obligacji o łącznej wartości emisyjnej 1,5 mln zł, podała spółka. Pozyskane środki posłużą refinansowaniu zadłużenia spółki oraz rozwojowi i promocji Legimi 3.0 na rynku niemieckim i polskim.

Podziel się
Dodaj komentarz

Legimi oferowało roczne obligacje serii Y o wartości nominalnej 1 000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,5% w skali roku i odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Obligacje są zabezpieczone zastawem rejestrowym, a także oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 777 § 1 pkt 5 KPC. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst, przypomniano.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z zainteresowania naszą ofertą wśród inwestorów, w 100% zrealizowaliśmy zakładany cel. Naszym obligatariuszom należą się słowa podziękowania za zaufanie i umożliwienie realizacji dalszych planów rozwoju. To efekt dobrych doświadczeń inwestorów z Legimi, z którymi staramy się budować trwałe relacje, stawiając na pierwszym planie terminowość wypłacania świadczeń i realizacji wykupów. W samym tylko 2019 r. wykupiliśmy terminowo obligacje o łącznej wartości 4,3 mln zł" - powiedział prezes Mikołaj Małaczyński, cytowany w komunikacie.

Legimi dokonało wczoraj przedterminowego wykupu 657 sztuk obligacji serii R na łączną kwotę 657 tys. zł. Pozostałą kwotę 1,2 mln zł Legimi wykupi do 27 listopada 2019.

Legimi prowadzi internetową sprzedaż e-booków oraz czytników.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz