Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lotnisko Chopina obsłużyło 197 tys. pasażerów w styczniu, o 85,4% mniej r/r

5
Podziel się:

Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło łącznie 197 tys. mln osób w styczniu 2021 r., co oznacza spadek o 85,4% r/r, podał port

Lotnisko Chopina obsłużyło 197 tys. pasażerów w styczniu, o 85,4% mniej r/r

"W pierwszym miesiącu 2021 roku z usług największego polskiego lotniska skorzystało 197 tys. osób, co oznacza spadek o 85,4% w porównaniu do stycznia 2020 roku. W ubiegłym miesiącu wykonano łącznie 3,4 tys. pasażerskich operacji lotniczych - o 76,8% mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku" - czytamy w komunikacie.

Stołeczny port w ruchu międzynarodowym obsłużył 172 tys. osób (spadek o 85,8% do analogicznego okresu), z czego 56% podróżowało w strefie Schengen. Najpopularniejszymi kierunkami w styczniu okazały się: Frankfurt, Paryż, Kijów, Amsterdam oraz Londyn. Z kolei z krajowych połączeń skorzystało 25 tys. pasażerów.

"140 tys. podróżnych wybrało połączenia rejsowe z przewoźnikami tradycyjnymi (spadek o 86,2%), niskokosztowe - 24 tys. (spadek o 88,9%), natomiast czartery - 32 tys. osób (spadek o 70,0%)" - czytamy dalej.

"Zauważamy duży popyt na kierunki czarterowe. Są to przede wszystkim Dominikana, Meksyk, jak również Zanzibar. Oczywiście, tour operatorzy dostrzegają ten trend i ogłaszają nowe kierunki w swojej ofercie" - skomentował rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie Piotr Rudzki, cytowany w komunikacie.

W styczniu 2021 roku na pokładach wszystkich samolotów lądujących na Lotnisku Chopina i startujących z niego przewieziono 6 392 tony ładunków (spadek o 21,5%). Przewóz poczty wyniósł 597 ton (spadek o 52,5%), podano także.

"Wprawdzie wyniki stycznia pokazują duży wpływ pandemii na podróże, to jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że nowe połączenia zachęcą pasażerów do skorzystania z naszej oferty. Lotnictwo jest przecież najbezpieczniejszym środkiem masowego transportu, a coraz powszechniejsze szczepienia dodatkowo je zwiększą" - dodał Rudzki.

Wśród planowanych nowych połączeń są loty na Malediwy, do Kostaryki i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W styczniu br. zostały uruchomione dwa mobilne punkty pobrań, w których wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku COVID-19, wskazano także w materiale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
Dudek
3 lata temu
Ogromny spadek, liczę na to że niedługo ta pandemia się skończy i ludzie będą się jej mniej bali i zaczną latać i normalnie żyć. Ja już nie patrzę no to co kto powie i lecę w czerwcu enterem do Grecji. Należy mi się relaks.
Litości
3 lata temu
Lotnictwo jest naj...środkiem transportu. Buahaha obecnie pierwsze od końca zaraz po pandemii i transmisji virusa przez bezobjawowych.
Excel
3 lata temu
Kolejny rok gruba kreska i czarna dziura? Znowu same straty ? Ile podatnik dopłaci tym razem?
Skandal
3 lata temu
A ile koronawirusow nawiozlo do kraju? Kiedy zbiorowe pozwy o zakazena ? Jak to jest możliwe że nakazuje się ludziom zamykać biznesy i siedzieć w domach w czasie gdy tyle tysięcy przewieziono? Ilu w srid nich było bezobjawowych ? Gdzie GIS i prokurator?
pośmiałem się
3 lata temu
Kto by się spodziewał. :)))