Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LSE SU Polish Economic Forum odbędzie się 7 marca w Londynie

0
Podziel się:

Największa konferencja dotycząca Polski organizowana poza granicami kraju odbędzie się w sobotę, 7 marca, w Londynie. W dziewiątej edycji LSE SU Polish Economic Forum udział weźmie ponad 800 Polaków studiujących na najlepszych brytyjskich uczelniach, a także przedstawiciele instytucji rządowych oraz liderzy biznesu. Agencja ISBnews jest patronem medialnym wydarzenia.

LSE SU Polish Economic Forum odbędzie się 7 marca w Londynie

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są globalne rewolucje. Cztery panele dyskusyjne, które odbędą się w ramach wydarzenia dotyczyć będą radykalnych zmian jakie zachodzą w świecie oraz ich wpływu na gospodarkę i politykę Polski. Wśród tegorocznych panelistów będą m.in. minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, minister finansów Tadeusz Kościński, ekonomista Banku Światowego w Pekinie Marcin Piątkowski, twórca Alior Banku Wojciech Sobieraj oraz przedstawiciele takich firm, jak Revolut, Techland, PLL LOT oraz funduszy private equity.

"Musimy poważanie zastanowić się, jak reagować na rewolucje dookoła nas. Na razie studiujemy, ale niedługo nasze pokolenie będzie musiało mierzyć się z wyzwaniami. Dlatego tak ważny jest dla nas dialog z obecnymi liderami i pokazanie im, że nasz głos ma znaczenie i jest konstruktywny" - powiedziała Marisa Korpała, współprzewodnicząca stowarzyszenia Polish Business Society, które organizuje Forum, cytowana w komunikacie.

"W Wielkiej Brytanii studiuje ponad 7 000 Polaków. Nasza społeczność ma wielki potencjał. W żadnym innym miejscu dialog z młodym pokoleniem nie jest prowadzony na tak szeroką skalę, jak na Polish Economic Forum" - dodał współprzewodniczący Polish Business Society Michał Szczotka.

Organizatorem konferencji jest LSE SU Polish Business Society, stowarzyszenie studentów London School of Economics and Political Science, jednej z najlepszych uczelni wyższych na świecie. Już po raz trzeci, partnerem merytorycznym konferencji jest firma doradztwa strategicznego Bain & Company.

"Cieszymy się, że możemy wspierać tak ambitne inicjatywy jak LSE SU Polish Economic Forum. Jestem pod ogromnym wrażeniem pasji z jaką studenci LSE angażują się w organizację tego unikalnego wydarzenia. Udział w tegorocznej edycji potwierdzili imponujący paneliści, więc zapowiadają się bardzo interesujące dyskusje. Będzie to też świetna okazja do nawiązania bliższych relacji" - powiedział partner zarządzający w Bain & Company Poland/CEE Jacek Poświata, także cytowany w komunikacie.

Istotnym elementem Forum, każdego roku cieszącym się ogromnym zainteresowaniem, jest konkurs dla młodych polskich przedsiębiorców - ł.pitch. Spośród dziesiątek polskich startupów jury wyłoni autora najbardziej interesującego projektu, który oprócz nagrody pieniężnej będzie miał niepowtarzalną okazję, aby zaprezentować swój pomysł zgromadzonym na forum inwestorom. Agencja ISBnews jest patronem medialnym konkursu.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)