Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
02.06.2020 12:48

Maląg: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, wypłacany w czasie zamknięcia żłobków, szkół i przedszkoli, zostanie przedłużony do 28 czerwca, poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zasiłki opiekuńcze nad dziećmi do lat 8 będą przedłużone do 28 czerwca" - powiedziała Maląg w trakcie konferencji prasowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (WUM).

"I będzie możliwość przedłużenia, ale taką datę teraz przyjmujemy" - dodała.

Od 6 maja samorządy mogą stopniowo otwierać żłobki i przedszkola. Jednak - jak poinformował wczoraj minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski - nie wszystkie zostały dotychczas otwarte, a z możliwości posyłania dzieci do przedszkoli skorzystało około 10% rodziców.

Od 25 maja istnieje też możliwość organizowania zajęć wychowawczo-dydaktycznych dla dzieci z klas I-III, ale wieku rodziców nie skorzystało z tej możliwości. Rodzice i opiekunowie mieli jednak wybór, tym którzy nie decydują się na posłanie dziecka do żłobka, przedszkola czy szkoły przysługuje do 14 czerwca zasiłek opiekuńczy.

Teraz termin ten zostaje wydłużony do 28 czerwca.

Możliwość przedłużenia okresu pobierania zasiłku opiekuńczego na czas zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków zakłada ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Dodatkowy okres zasiłku przysługuje ubezpieczonym w związku z niemożnością sprawowania opieki nad dzieckiem przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19, a także w przypadku podjęcia decyzji o sprawowaniu osobistej opieki nad dzieckiem do lat 8.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-06-2020

ErykCiekawe kiedy wejdzie ustawa,bo na razie nie ma podstawy!

02-06-2020

MartaCo z przepisami ?pracodawcy nie chcą przyjmować wniosków?

03-06-2020

RadekMi pracodawca odmówił przedłużenia opieki.

Rozwiń komentarze (4)