Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Maląg: Rząd planuje przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego

1
Podziel się:

Rząd planuje przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla dzieci do lat 8 oraz dzieci niepełnosprawne w przypadku zamknięcia szkół i innych placówek edukacyjnych, wynika z wypowiedzi minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg.

Maląg: Rząd planuje przedłużenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego
(PAP)

"Oczywiście, analizujemy cały czas sytuację epidemiczną w kraju i decyzje, które zostaną podjęte, a na pewno na jutrzejszym Zespole Zarządzania Kryzysowego idziemy w kierunku przedłużania tego zasiłku opiekuńczego na dzieci do lat 8 i na dzieci z niepełnosprawnością nawet do 24. roku życia w zależności od stopnia niepełnosprawności, ale oczywiście w takiej sytuacji, jeżeli placówka jest zamknięta i nie może dziecko uczęszczać do szkoły" - powiedziała Maląg podczas konferencji prasowej.

Obecnie zasiłek ten przysługuje do 31 stycznia w przypadku niemożności zapewnienia dzieciom lub niepełnosprawnym osobom opieki ze względu na nieprzewidziane zamknięcie placówki lub konieczność wprowadzenia jej ograniczonego funkcjonowania mimo jej otwarcia (zamknięcie klasy lub oddziału) z powodu pandemii.

Możliwość przedłużenia okresu pobierania zasiłku opiekuńczego na czas zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków umożliwia ustawa z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Polak
3 lata temu
Żeby tylko ministerstwo finansów zdążyło dodrukować ha ha. Ręce opadają.