Notowania

finanse
10.12.2019 17:59

Małgorzata Rusewicz została wybrana na prezesa IZFiA

Warszawa, 10.12.2019 (ISBnews) - Walne zgromadzenie członków Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) w związku ze złożeniem przez Marcina Dyla rezygnacji z funkcji prezesa skutecznej z dniem 31 grudnia br. zdecydowało, że do końca kadencji upływającej w kwietniu 2020 r. zarząd Izby będzie jednoosobowy, zaś stanowisko prezesa Izby zostaje powierzone Małgorzacie Rusewicz, podała Izba.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Bardzo dziękuję członkom IZFiA za okazane zaufanie i powierzenie mi samodzielnego kierowania Izbą. Sytuacja na rynku funduszy jest dziś niezwykle dynamiczna i wymagająca. Zmieniają się nie tylko warunki regulacyjne, ale również wymagania naszych klientów. Aby im sprostać konieczna jest oparta na zaufaniu, regularna, głęboko merytoryczna współpraca z wszystkimi interesariuszami - z administracją państwową, z pozostałymi instytucjami samorządu gospodarczego, z partnerami biznesowymi i społecznymi - to dzięki niej możliwe są przemyślane inicjatywy skutecznie rozwiązujące pojawiające się problemy. Podjęliśmy intensywne działania, aby bez zwłoki uruchomić platformę takiej współpracy. Czując ogrom odpowiedzialności wierzę, że wartość zrodzona z dialogu pozwoli nam pokonać pojawiające się trudności, a sektor sprawnie funkcjonując będzie jeszcze efektywniej pomnażał oszczędności Polaków, mocniej wspierał polską gospodarkę i dawał satysfakcję akcjonariuszom TFI" - powiedziała Rusewicz, cytowana w komunikacie.

Jednocześnie walne zgromadzenie IZFiA nadało prof. Marcinowi Dylowi tytuł 'Honorowego Prezesa Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Małgorzata Rusewicz od maja 2013 roku była prezesem Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. W latach 2007-2012 pracowała w Konfederacji Lewiatan jako dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy oraz koordynator rady rynku pracy. Była także członkiem zespołu trójstronnej komisji ds. ubezpieczeń społecznych, komitetu ds. dialogu społecznego przy Komisji Europejskiej oraz grup eksperckich funkcjonujących w ramach Businesseurope.

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami jest organizacją zrzeszającą, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Do IZFiA należą najważniejsi i najwięksi zarządzający funduszami w kraju, reprezentujący najbardziej cenione marki finansowe polskie i zagraniczne, których aktywa stanowią niemal 80% rynku. Izba skupia również największe podmioty świadczące usługi outsourcingowe na rzecz towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych oraz towarzystw ubezpieczeniowych.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz