Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Marie Brizard miała 58,63 mln euro straty netto z dział. kontyn. w 2019

0
Podziel się:

Marie Brizard Wine & Spirits odnotowała 58,63 mln euro skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 58,91 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Marie Brizard miała 58,63 mln euro straty netto z dział. kontyn. w 2019
(Getty Images)
bEssPWoR

Strata operacyjna wyniosła 51,52 mln euro wobec 47,53 mln euro straty rok wcześniej.Strata na poziomie EBITDA sięgnęła 17,3 mln euro wobec 28 mln euro straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 483,49 mln euro w 2019 r. wobec 472,86 mln euro rok wcześniej.

"Poprawa EBITDA w 2019 r. świadczy o trafności wyborów i realizacji naszego strategicznego planu transformacji mającego na celu przywrócenie rentowności. Znaczące postępy będą w pełni skuteczne w 2020 r.: wdrożenie umów dystrybucyjnych w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych i Francji wraz z przesunięciem części pracowników terenowej sprzedaży oraz przyjęcie polityki sprzedaży skoncentrowanej na zyskownych wolumenach. Naszym celem jest również zmniejszenie bazy kosztowej poprzez skoncentrowanie naszych wysiłków na aktywach tworzących wartość, gdzie nasze zróżnicowanie i innowacyjność przynoszą zysk. W bezprecedensowym kontekście kryzysu COVID-19, kontrola kosztów pozostaje naszym priorytetem i podejmujemy wszelkie niezbędne środki w celu ograniczenia skutków tej pandemii. Podpisana właśnie z COFEPP tymczasowa umowa finansowa zabezpiecza naszą krótkoterminową płynność finansową w tym krytycznym okresie. Niemniej jednak zakres skutków tego kryzysu zdrowotnego w 2020 roku jest nadal niepewny i zmusza nas do
zachowania ostrożności na tym etapie co do perspektyw. Nasze zespoły pozostają w pełni zaangażowane i skoncentrowane na sukcesie naszej grupy" - skomentował prezes Andrew Highcock, cytowany w raporcie.

bEssPWoT

Grupa Marie Brizard Wine & Spirits (MBWS), do której należy Fabryka Wódek "Polmos Łańcut", działa w sektorze win i alkoholi mocnych, przede wszystkim na rynkach europejskich, w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. W Polsce grupa obecna jest od 1990 r.

bEssPWpu
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)