Notowania

finanse
18.01.2019 17:51

mBank: KNF ustaliła pomniejszony wsk. bufora dot. stress testów na 2,55 pkt proc

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ustaliła, że w przypadku mBanku wskaźnik ST mierzący wrażliwość banku na niekorzystny scenariusz makroekonomiczny po pomniejszeniu o wskaźnik bufora zabezpieczającego wynosi 2,55 pkt proc., podał bank.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wrażliwość banku na niekorzystny scenariusz makroekonomiczny została określona jako różnica pomiędzy łącznym współczynnikiem kapitałowym (TCR) w scenariuszach referencyjnym i szokowym na koniec okresu prognozy (2020 r.). Do wyznaczenia wskaźnika wzięto pod uwagę wyniki testów warunków skrajnych po uwzględnieniu korekt nadzorczych. Ze względu na obowiązujące w tym roku założenie stałości bilansu, czyli brak możliwości reakcji banków na negatywnie zmieniające się otoczenie zewnętrzne, wskaźnik ST został pomniejszony o obowiązujący od stycznia br. wskaźnik bufora zabezpieczającego w wysokości 2,5 pkt proc." - czytamy w komunikacie.

"KNF poinformowała bank, że w wyniku dokonanych analiz w ramach testów warunków skrajnych, indywidualny narzut ST, mierzący wrażliwość banku na niekorzystny scenariusz makroekonomiczny wynosi 5,05 pkt proc. Po pomniejszeniu o wskaźnik bufora zabezpieczającego, parametr ST dla banku wynosi 2,55 pkt proc." - czytamy dalej.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 r.

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz