Notowania

technologie
18.07.2019 09:00

MC: Profil Zaufany założyło już 4 mln Polaków

Profil Zaufany założyło 4 mln Polaków, w tym 1,26 mln tylko w 2019 r., podało Ministerstwo Cyfryzacji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profil Zaufany to nasza oficjalna cyfrowa tożsamość, w praktyce oznacza to, że dzięki niemu można podpisać online pisma/wnioski do urzędu, skorzystać też z wielu innych e-usług. To także jedyny sposób na zalogowanie się do państwowych serwisów - np. Internetowego Konta Pacjenta. PZ jest także niezbędny do tego, by zalogować się w aplikacji mObywatel, podano.

"Przyrost liczby użytkowników Profilu Zaufanego to najlepszy dowód na to, że e-administracja działa coraz lepiej. Stale pracujemy nad tym, by przybywało spraw, które dzięki niemu możemy załatwić" - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski, cytowany w komunikacie.

"Mamy nadzieję, że już wkrótce Profil Zaufany będzie jeszcze popularniejszy. Dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie korzystało z naszych e-usług. Sejm pracuje już nad projektem ustawy wdrażającej rozwiązania dotyczące tzw. e-zdrowia. Po jej wejściu w życie pracownik przychodni, lekarz, pielęgniarka, położna - którzy otrzymają odpowiednie uprawnienia - będą mogli potwierdzać Profile Zaufane. To duża i ważna zmiana" - dodał minister.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz